| springx a întrebat:

Iarna asta vreau sa plec la munte cu prietenele mele (in vacanta craciun daca se poate) cateva zile. Intrebarea mea este, cum as putea sa ii conving pe parintii mei sa ma lase? Am implinit 18 ani acum cateva luni dar nu le-am spus inca despre ideea de a merge la munte. Cum ar trebui sa procedez?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Sa discuti deschis cu ei, asa ar fi cel mai corect, le zici cine mai merge daca si cunosc vreo persoana din grupul respectiv etc.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Doar propui, ei decid altceva n-ai ce face

| zurick a răspuns:

Streseaza-i incontinuare
O sa renunte la un moment dat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti inteleg dilema. Ai 18 ani, vrei sa te duci in vacanta la munte, care ar fi problema? ce e asa complicat sa le spui?

mama, tata vreau sa ma duc x zile cu x, y, z la munte.