| Anonimus02 a întrebat:

În 22 mai ( stiu, încă o luna dar tot vreau sa ma pregătesc din timp) e ziua mea si o sarbatoresc la un restaurant, mai de graba pe terasa restaurantului pentru ca ma gândeam ca o sa fie cald. Terasa are un aer usor rustic cu bănci si mese din bușteni. Se cheamă hotel marion daca vreti sa vedeti niste poze. E foarte frumos dar chestia e ca nu stiu ce sa facem. Mâncăm tort si pizza dar intre timp? Cel mai probabil o sa fie pe telefoane. Si eu sunt mai tot timpul pe telefon dar as vrea ca de ziua mea sa fie un pic altfel. 13 ani deci, am nevoie de niste idei realiste de activitati pentru ca adevar si provocare sau dansat nu prea merg. O sa port o rochie reiata cu maneci 3/4 deci ceva nu foarte "sportiv".

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Intr-adevar, nu puteti intreprinde prea multe activitati la un restaurant. Nu va ramane decat sa discutati. Pana se incheie ziua si va ridicati de la masa, pur si simplu incercati sa puneti telefoanele pe planul doi si sa socializati.

| Kathrinex a răspuns:

La mulți ani! (pentru atunci)
Ziua mea e pe 30 mai big grin
Am mai fost la zile de naștere cu persoane puțin mai mari ca voi, și același lucru se întâmpla.
Poți încerca să-i chemi pe toți la dans sau să vizionați un film adecvat, să pornești discuții care să-i cuprindă pe toți și să-i rogi să lase telefoanele. Dacă aveți baloane încercați să le spargeți sărind pe ele sau în diverse moduri. Cum sunteți mai mici, puteți face astfel de activități. Sau, întreabă-i pe fiecare ce văd distractiv la o petrecere!

Sper că te-am ajutat! Distracție!
P.S. mă pregătesc și eu! :*

| Roxana194 a răspuns:

Ai putea face o cutie surpriza ..in care sa se afle provocări pentru persoanele ce stau pe telefon...In rest dans, jocuri...