| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
Pentru primul rand nu MUTATI ACEASTA INTREBARE IN CATEGORIA SANATATE!
Am nevoie de ajutor.
Joia trecuta m-a durut foarte tare burta si am mers apoi la doctorul de familie si a zis ca am sindromul premenstrual.
Ok, pe net scria ca Sindormul Premenstrual apare cu 10 zile inaintea venirii menstruatiei.
Eu nu am avut inca prima menstruatie.
Si in curand o sa fie 10 zile de cand am Sindromul Premenstrual si inca nu mi-a venit menstruatia.
De joia trecuta in continu' ma doare burta, capul, spatele, am o stare de nervistraight face.

Pai:
1.Parul pubian imi creste de la 10 ani 10 ani jumate.
2.Parul axilar de 1 an.
3.Sanii de aproape 2 ani.

In august se implinesc 2 ani de cand imi cresc sanii laughing)
Secretia vaginala o am de aproape 1 an.
Oare o sa-mi vina menstruatia in curand?
Sindromul Premenstrual il am si imediat sunt 10 zile si nu am menstruatie.
HELP

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cel mai posibil să îți vină menstruația în curând. Nu e nimic fix, doctorul a spus cu aproximație.
O să vezi că o să tot apară schimbări de la evenimentul asta încolo. Probabil o să observi ceva coșuri (nu e obligatoriu), de mentalitate etc.
Să ai mereu un absorbant la tine în geantă. Nu știi când îți vine. Și să nu te sperii, te vei obișnui. Pentru ameliorarea durerilor (sunt normale și alea, nu e obligatoriu să apară mereu) umple o sticlă de 0, 5 l cu apă caldă și rotește-o ușor pe burtă. Sau orice conține ibuprofen.
Să nu uiți nici să îți faci un calendar menstrual, o să te ajute.

Baftă!

1 răspuns:
| fataciocolata a răspuns:

Nimeni nu poate stii peste cat timp iti va veni, dar sa ai mereu la tine doua, trei absorbante.ca sa nu te mai doara asa tare burte si capul i-a un nurofen. trebuie sa fi pregatita si sa nu te sperii cand va veni.este ceva absolut firesc!
Te pup,
Pa!
Funda?