| N3verM1nd a întrebat:

Hei TPU.
Peste 2 zile dau corigenta la matematica. Sunt in clasa a opta si problema nu e ca am ramas pentru ca si daca treceam tot pe acelasi profil ma duceam. Vreau la un profil tehnic se ocupa cu electronica in automatizari si vreau aici pentru ca si tata ii electrician si se castiga foarte bine. Asa si cum spuneam, corigenta o sa fie peste 2 zile si eu nu inteleg efectiv nimic. Profesorul a spus ca ne trece oricum dar va dati seama sa ma duc acolo fara sa stiu nimic ar fi lipsa de bun simt. Eu trebuie sa invat functia de gradul 1 dar efectiv sunt paralel cu matematica. Suntem dintre doua lumi diferite. Ceva sfaturi va rog, un site sau ceva o explicatie mai usoara sa o inteleg. La celelalte materii aveam medii bune zic eu 6-7 cel putin eu ma multumeam cu astea si parintii mei la fel. Dar matematica asta a avut ceva cu mine si cu alti 5 colegi din clasa.

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Mediteaza-te daca nu poti invata singur.
Tu vrei sa te duci la electronica in automatizari fara sa stii nimic la matematica?