| CristineDelaruss a întrebat:

Hei TPU, povesti cu fantome, de groaza, traite de voi sau luate de pe net, lungi, scurte nu conteaza.
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Deci eu stau pe strada cimitirului, de cimitir pana la varsta de 9 ani mi-a fost frica datorita acestui lucru. eram in fata portii la o verisoara de a mea(ea are casa langa mine) si era seara, eram eu , sora mea, 2 vecini, verisoara mea, si tatal verisoarei mele. cand deodata sora mea s-a uitat catre cimitir si a vazut ca in cloportnita ( sper sa nu radeti de mine, nu stiu exact cum se scrie)era o umbra , ca silueta unui om, a unei persoane, care incerca sa "bata clopotul" . atuncine-a spus si noua si tatal verisoarei mele si un vecin sau dus sa verifice , au spus ca deoarece este seara se vede umbra si porbabil este un om beat :-@. cand au intrat pe poarta nu avea cum sa se dea jos daca era om si sa mai si plece fara sa il vada. deci tot se vedea umbra cand au ajuns la poarta, si deodata cand sau uitaat "umbra" disparuse, cand au venit inapoi aveau fata galbena! nu ne-au spus ce au vazut si au intrat in casa. :-SS

si acum as vrea sa-ti scriu ceea ce i s-a povestit surorii mele la scoala.

intr-o ora de logik porfesoara sa le-a povestit cum cumnatul sau a plecat spre masina seara, deoarece fusese la o ruda, si ca sa ajunga la locul unde-si parcase masina trebuia sa treaca prin fata unui cimitir. si cand a trecut pe acolo a iesit din cimitir... pisicuta;)). si a luat-o, pentru. ca ii placeau animalele si nu stiu ce. pe drum tot timpul ii spunea "pis pis, piselu' lu' tata" si a observat la un moment dat ca de cate ori ii spunea asa psica se ingreuna, si pentru. a verifica daca constatarea sa este adevarata, a mai spus o data insa cu multa frica ( intelegi tu, sper ;))) si pisica sa ntors cu capul si a spus, ei na pis pis piselu' lu' tata. dupa care omul a fugit repede catre masina, dupa ce a aruncat pisica, logik;))

sau tot intr-o ora li s-a povesit ca erau o data doi miri care se pregateau sa mearga catre nunta cu misani :-@. si au facut accident, in urma acestu iaccident miresa a decedat. aceasta a fost inmormantata in rochie d mireasa. si dupa ce au trecut cativa ani "mirele" isi gasise o altafata isi pusera in gand sa se casatoreasca. mergand pe celasi drum cu masina caatre nunta, cand au trecut in acelasi loc, fosta "mireasa" a aparut pe bancheta din spate a masinii si a provocat una accident. baiatul de frica si-a pus "crucea" pe cacare o purta la gat in gura.a murit el de data aceasta, insa crucea din gura nu a mai mers scoasa:-S. si se spune ca daca te duci inn acel cimitir intr-o zi , cuu numar fara sot, adica cu data de numar impar. mireasa merge prin cimitir , ma rog stafia sa:-@, si daca o vezi dispari fara nici o explcatie. se sp ca asa au disparum doi oameni :-@

sau se mai spune ca la un pod, la miezul noptii este o mireasa care apare si te striga pe nuem, iar daca ii raspunzi mori asa, brusc, deodata. se spune ca era o data un baiat , normal, care din intamplare la prins miezul noptii la acel pod cand o vede pe acea mireasa care il striga pe nume. cand a auzit-o a fugit si le-a spus prietenilor sai. si ua hotarat sa mai mearga in urmatoare seara deoarece nu-l credeau. atunci li s-a confirmat si au patit acelasi lucru. insa un biat care era in stare de ebrietate a raspuns si a decedat asa, fara motiv.

poti gasi mai mutle pvesti de acest gen pe uramtorul site

http://www.spectrulrealitatii.ro/

as vrea sa iti mai spun inca ceva ce i s-a povvestit surorii mele la ora de religie.

tatal porfesorului ei de religie este vanator, su le-a povesti ca o data s-a dus in cimitir pentru. a vana nu stiu ce fel de pasari. si a luat pe el un halat alb pentru. a nu speria pasarile. vazand pe drum un om care era in stare de erbietate acesta i-a facut semn cu mana t. al anunta ca el esta si sa nu se sperie si sa-i sperie pasarile/. insa i s-a agatat halatul in niste crengi si cat timp se chinuia sa il "scoata" betivul l-a vazut si s-a speriat creznd ca este strigoi. vanatorul a lesiant datorita tipetelor si omul care era in stare de ebrietate a fugit. a2a zi a sp oamenilor de la el din sat ca a vazut dstrigoi in cimitir si nu stiu ce:-@

sper ca nu te-am plictisit.

| daniela772002 a răspuns (pentru ascovit):

Super,mi-au placut mult povestile tale, ai putea sa imi spui si mie cateva?

8 răspunsuri:
| DenisaS23 a răspuns:

Hmm, o poveste de groaza (stiu ca raspund asa de tarziu laughing ) Stiu eu una foarte scurta! Ti-ar lua doar 10 sec (maxim), astadoar daca citesti mai greu. Sa incep!

Ultimul om de pe planeta statea singur intr-o camera. Dintr-o data cineva bate la usa. laughing Eu cand am auzit-o am incept sa rad.
Vacanta placuta! (daca mai e cand vezi mesajul).

| tvdfannumberone a răspuns:

Eu cre cu siguranta... uite ce mi s-a intamplat intr-o zi:Eram la bucatarie (eu stau la casa) si o prietena a decedat recent sad. Si cum ma uit eu pe geam o vad in curte cum se joaca cu catelul meu si imi face cu mana. Apoi cand m-am uitat in alta parte, disparuse.

| Py a răspuns:

Am murit si acum te bantui. Poftim una traita de tine!

| CristineDelaruss explică (pentru Py):

Ti'as da funda dar ai raspuns prea tarziu. laughing)

| Py a răspuns (pentru CristineDelaruss):

Nu e nimic.Mersi oricum!kiss

| shatenatha123 a răspuns:

Stiu o poveste de la frateleu meu nu stiu daca este adevarata dar me mine ma infricosat tare...El povestea cum se plimba pe langa dealul Osoiu cu un prieten de-al sau.Se spune ca pe acel deal s-a pabusit un avion acum ff mult timp si ca el este inca sus acolo pe deal aproape tot stricat, dar din acel avion a ramas totus un geam nespart, fratele meu si prietenul sau au urcat pe deal deoarece au auzit un sunet f ciudat si au vrut sa vada ce se intampla...Cand au ajuns pe deal s-au apropiat de acel avion si au vazut prin geamul ramas nespart nidte bani pe bancheta apoi au vazut un om ca se apropie de avion si atunci ei s-au dat inapoi sa priveasca ce vrea sa faca acel om. Omul s-a apropiat de avion si a vrut sa bage mana sa ia banii cred. Cand deodata geamul s-a deschis si o mana a aparut care la tras pe om in avion si a izbit geamul iar mana omului era prinsa in geam dar el era inauntru. Apoi sau auzit niste tipete foarte ingrozititoare si geamulsi tot avionul se imprastiau de sange Fratele si prietenul sau au fugit cat au putut si de atunci nimeni nu se mai apropie de acel avion STRANIU. :/

| daryteo a răspuns:

o data am visat ca ma mutasem intr-o casa noua mama si tata mi-a spus sa raman acasa pana vin ei de la magazin. atunci nu zugravisem. cand m-am uitat pe pereti erau scrise urmatoarele: plecati sunteti in pericol! ce noroc ca atunci aveam langa mine o galeata cu vopsea. am dat cu pensula inmuiata in vopsea, pe perete, dar si daca dadeam milioane de straturi scrisul tot ramanea. am plecat imediat. am mers in pod si acolo am vazut o persoana care manca ceva. m-am apropiat ca sa vad ce. manca o bucata de carne cruda cu sange. cand m-am apropiat sa vad chipul s-a strambat la mine. avea dintii ascutiti (am presupus ca este un canibal) cand i-am chemat pe mama si pe tata ramasera numai niste urme de sange. ATUNCI M-AM TREZIT.