| briquette a întrebat:

revin cu intrebare la care n-am primit raspunsuri.
la profil stiinte ale naturii despre ce se face biologia in clasele a9a, a10a, a11a si a12a?
de ex: in a7a am facut anatomia omului, in a8a ecosistemele etc.
astept raspunsuri va rog:* multumesc

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

In a 5-botanica
in a 6-zoologie
in a 7-anatomie
in a 8-ecosisteme
in a 9 se reia cls a 5 dar se adauga in plus cunostinte(adica tot ceva legat de plante)
in a 10 se reia cls a 6-la fel se adauga cunostinte-tot de animal o sa vorbiti
in a 11-anatomie- se reia cea din a 7 unde se aduga multe cunostinte
in a 12- cls a 8 ...si pentru ca o sa ai bacu, si banuiesc ca o sa dai si teze, dar in special, cam tot ce ai facut din 5-12

2 răspunsuri:
| StefanJobs a răspuns:

La toate profilele reale (deci si la stiinte ale naturii) in clasa a IX-a la biologie se invata despre organisme unicelulare, pluricelulare. Cam tot ce tine de celule. Se intra in detalii despre ADN, gene, boli legate de astea etc. In clasa a X-a anatomie umana si animala (nu cred ca se numeste anatomie animala, dar nu-mi amintesc cum ii spune). In clasa a XI-a si a XII-a faci patologie.

| Rowanna09 a răspuns:

A9a - faci despre plante si putinanimale
a10a - faci anatomia la om animal pe scurt
a11a - anatomia la om undea invetzi mai multe lucruri
a12a - plante
fundabatting eyelashes