| Movalor a întrebat:

Stie careva sa imi spuna cum e la un liceu de arte? Daca e cineva din Cluj, la Liceul De Arte Vizuale,, Romulus Ladea"?

DAU FUNDA! Multumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La liceul de arte faci materiile obișnuite ale unui liceu, dar se pune accentul pe discipline suplimentare specifice profesiunii artistice pentru care ai optat, desen, pictură, sculptură. Acestea îți deschid un orizont mental din lumea artelor, și a designului industrial, al esteticului, și te învață să creezi lucruri frumoase, să apreciezi ceea ce vezi, să transmiți emoții către privitori prin creația ta. Așa este la acest liceu.