| MadalinaElena5 a întrebat:

stiti ca se poate face poze la o pagina pe facebook http://www.facebook.com/WeAreGirls4Ever iar eu nu pot. Sunt paginii care fac poze atunci cand au un nr de likeuri iar eu nu stiu cum. Cum se face?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link)
Bafta! (faci poza la orice pagina vrei tu de pe internet si din pc-ul tau)

| mihhyroxyy a răspuns:

Dai click pe Print Screen Sys Rq(la tastatura)apoi o poti trimite cuiva dand paste si apoi il pui sa ti-o dea inapoi sau faci un nou Bitmap image il deschizi si dai paste inchizi bitmap image si iti va aparea new picture dai click si ala e... sper ca ai inteles!

| RoxanaRox a răspuns:

SALUT MADALINA_9570! Ai putea sa pui calculatorul in fata, sa deschizi pagina ta. Apoi te duci si iei aparatul foto sau telefonul, faci o poza la calculator cu pagina deschisa si gata.Cred ca e mult mai simplu, dar e bine si cum au zis si ceilalti membrii TPU. Faci cum vreiwinking.
Succes paginii tale si o zi buna in continuare!

| AllexiiiaTwist a răspuns:

Apesi pe Prt Sc Sys Rq (La tastatura)... apoi deschizi paint-ul si apesi ''Ctrl+v'' asta e tot! Sper ca te-am ajutat!