| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca genul asta de intrebari si le pune oricine si toti vrem dar...cum pot sa fac niste bani?:-s mama e cam in probleme cu banii, acum incep liceul si am nevoie de haine noi (nu-s genu care isi ia haine de 4 milioane).
Nu vreau raspunsuri gen :ajutati vecinii, plimba caini, or baby-sitting.Iar va rog daca imi ziceti de impartit pliante dati-mi un site de unde pot lua legatura.
Am 15 ani big grin si sunt din Bucuresti (sunt fata)

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Crede-ma cand auzi de pliante sa fugi e rau de tot. Varul meu a facut asa ceva am fost cu el odata si mi-a ajuns. Deci ai de impartit mii de ziare, e greu sa le cari, chinuiete la fiecare bloc pana iti raspunde cineva la interfon, cateodata se mai iau de tine pliantele se impart de dimineata deci cand mai suni la unii asa devreme se mai enerveaza pe tine ma rog ai inteles tu.
Plus ca tu esti si fata, mai ales la carat e groaznic deci nu te baga la asa ceva.

| Biia14 a răspuns:

Buna! Imi pare rau pentru situatia ta insa nu cred ca te va angaja cineva pentru ca ai o varsta foarte mica.Incearca sa vorbesti cu mama ta daca se poate sa iti achizitionezi cateva haine, iar daca nu se poate poti purta si hainele pe care le ai cu toate ca ai vrea ceva nou pe cand incepe scoala.Nu e o rusine sa porti haine vechi, atata vreme cat sunt curate nu are nimic.Ce sa-ti mai spun ai grija de tine si mult succes la scoala!

| MariaRawr a răspuns:

De obicei ai voie sa lucrezi de la16 ani, nu stiu, deexemplu poti sa te duci la o clinica i a fii recetionera, doar o anumita perioada(seara, dimineata, week-end)

| gabriela2201 a răspuns:

Buna.Tot la promotii ma gandeam si eu pentru tine: iti dau niste site-uri cu agentii cu care am colaborat si eu cand eram in liceu; plata se face cam dupa o luna dupa ce ai terminat promotia dar sunt corecti. O firma care are mereu promotii, multe chiar pe o luna-doua de zile si nevoie de promoteri este wavedivision; alta se numeste city promotions...te suna mai greu dar promotiile sunt lungi si se platesc bine....cu activad am mai colaborat, si ei au promotii multe si te suna chiar daca nu ai experienta.De asemenea poti sa incerci pe site-uri ca mercador sa anunti, daca vrei, ca iti oferi servicii pentru curatenie la particulari, si castigi cam 50-100 lei/zi; le spui doar o zi sau doua pe saptamana, nu zilnic, se gasesc care sa aiba nevoie.Succes!