| alexandraad a întrebat:

Sunt anul 2 de facultate. Astazi este ziua de nastere a unei colege. Ma inteleg foarte bine cu ea, este de treaba, o persoana foarte prietenoasa. Isi organizeaza ziua in apartamentul iubitului ei. Nu a invitat multi, sunt vreo 11. Şi persoanele astea care le-a invitat nu prea sunt genul meu, doar vorbesc cu ei aşa. Nu prea as vrea sa ma duc. Dar daca nu m-as duce ma gandesc sa nu se supere pe mine. As vrea sa nu o mai faca sau nu stiu... decat sa ma duc si sa fiu mai retras. Nu prea sunt o persoana sociabila.Ea e o persoana foarte de treaba, poate am fi prieteni mult mai apropiati. Voi v-ati supara daca n-ar veni un coleg/a la ziua voastra? Nu stiu ce sa fac. Sa ma duc sau nu? Ajutati-ma cu un sfat!

1 răspuns:
| AdrianaB1 a răspuns:

Dacă sunteti prieteni foarte buni eu zic sa te duci și să nu stai mult, doar să o feliciti și atat, daca merge totul bine stai daca nu-ti place si nu te simti bine are rost sa stai?
O sa inteleaga.