| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 3 luni, si este prima mea relatie... Problema e ca el este o persoana dinamica, dar, cand este in preajma mea, este foarte timid, desi suntem impreuna. El a mai avut relatii in trecut, si din cate am inteles, era opusul la cum e acum. Am aproape 14 ani, si sunt constienta de faptul ca este o relatie copilareasca, care nu se stie cat o sa mai dureze. Doar ca vreau sa traiesc perioada asta din plin. Ne-am imbratisat o singura data si nu ne-am sarutat. Oare merita sa continuam 'relatia'? In vara vom merge si intr-o tabara comuna.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să ai o relație cu cineva fără să aveți sentimente unul pentru celălant asta nu înseamnă că traiești o anumită perioadă din plin. Nu este timid, este reținut și-și controlează gesturile. Te-ai atașat de el. Nu vrei să continui cu el pentru că nu-ți place el ca persoană (nu te face să simți sentimente profunde și intense fără să facă ceva anume) sau nu-ți oferă din ce-ai vrea tu (un caracter corespunzător cerințelor și nevoilor tale). Nu fi cu un băiat doar pentru că este la 'modă'. Să iubești nu este un joc. Alegerile pe care le iei te vor duce la finalul dorit. Fericirea este în interiorul fiecărei persoane nu în obiecte și oameni trecători. Fă ce simți.

1 răspuns:
| Sfatulmeueste a răspuns:

Eu zic ca nu... pune-te la invatat sau documenteaza-ti personalitatea (in vara) ca in facultate sa fii o persoana cu caracter de invidiat si apoi cauta-ti o relatie