| svartirhimnar a întrebat:

Sunt nouă pe aici.Mă rog, nu asta contează. Ideea e că am nevoie de puţin ajutor. Dacă aveţi timp să citiţi, bineînţeles. Deci. În primul rând. La mine la şcoală se organizează o petrecere în cinstea toamnei.să zic aşa. Bineînţeles, ideea a fost a unei prietene care aparţine ' grupuleţului' nostru. Şi.a fost ok, unii au fost de acord, alţii nu. După cum ştiţi.în fiecare şcoală sunt..grupuri din astea..cu multe fiţe.a.k.a " vedetele şcolii". Şi la mine în clasă sunt persoane de acest fel..Ideea e că ei sunt ei..adică pe ei nu îi interesează de noi, ceilalţi..care suntem un grup al nostru.şi pe noi ne bagă în seamă numai când au ei nevoie de ceva.Mă rog,.Şi există o neclaritate în legătură cu muzica..Adică...la party se vor manele.şi sincer...nimeni din.'grupuleţul' ăsta al nostru nu prea vrea.straight face Iar ele mereu se găsesc să comenteze fiecare detaliu şi au început să ţipe că la o party fără manele nu prea ai ce să faci. Mmm.-.- Eu una sunt ANTI-MANELE forever..Adică frate, nu suport nici măcar să aud de cuvântul ăla.Şi mă enervează.că eu nu am voie să pun muzică de care îmi place mie iar ele au voie cu manele. ştii? Ideea e că sunt cam singura din clasa care ascultă dubstep..Mda..ma rog..Eu ce ar trebui să fac? ..Mulţumesc dacă aţi citit până la capăt! :*.

Răspuns Câştigător
| Aandr33a a răspuns:

Pai ca sa zic asa nici mie nu imi plac manele, dar la party-uri sunt neviota sa ascult fie ca imi plac fie ca nu. Eu zic sa puneti muzica de toate genurile asa o sa fie toata lumea ok...nu trebuie sa te iei dupa cele care zic ca la un party fara manele nu prea aia ce sa faci, poate te dristezi mult mai bine. Pana la urma ar fi ok sa faceti un playlist in care sa cuprindeti toate genurile de muzica, de la dubstep pana la manele ca sa poti multumi si pe altii, dar si pe tine in acelasi timp. Funda?winking

| svartirhimnar explică (pentru Aandr33a):

Da...aşa e..Numai că..sunt mulţi care ascultă manele şi doar eu cu muzică pop, rock şi dance (din alte ţări, gen Pitbull.Flo Rida, Jenfier Lopez, Usher etc ) şi nu îmi prea ţine nimeni partea.şi ăia care aduc muzică nu pun rock... sau dubstep.

9 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Să faceți petrecerea aia cum vreți voi, ce vă pasă vouă de alea?

| svartirhimnar explică (pentru wforweirdo):

laughing...Păi aia e faza.că dacă nu facem şi cum vor ele, ne zic la dirigă.dar oricum, diriga a zis fără manele.da după..iese urât şi nu mai dă nimeni banii.

| wforweirdo a răspuns (pentru svartirhimnar):

Stai că nu înțeleg,dacă nu puneți manele, iese urât și nimeni nu mai dă banii? Vă pârăsc la dirigă, că ce? Că nu vreți să puneți manele? Vezi d-asta urăsc eu petrecerile de genul, oameni diferiți, gusturi diferite.

| svartirhimnar explică (pentru wforweirdo):

Deci. Dacă noi interzicem manelele, ăia fac urât şi nu mai dau banii, că fără manele cică nu e petrecere serioasă. şi dacă ei pun manele eu tot n-am voie să pun dub şi rock. Asta e faza.Da, şi eu la fel. Că ştiu că niciodatp la un party n-o să pun şi eu muzica, care îmi place şi mie.

| wforweirdo a răspuns (pentru svartirhimnar):

Și vrei neapărat să mergi? Eu la ultima petrecere la care am fost "dansam" cu căștile în urechi, că nu se putea sta acolo, se puneau manele și muzică d-aia nașpa.

| svartirhimnar explică (pentru wforweirdo):

Păi vreau, fiind ultimul an împreună.A 8-a. Şi nu putem să mergem numai 3-4 cu capul pe umeri trebuie toată clasa. Oricum, dacă e vreo 'operă' de-a lui Nea' Salam, vorba ta, căştile în urechi şi gata.

| iAmFabulosxo a răspuns:

LA party-uri se asculta orice gen happy. Deci ca sa fiti toti multumiti, puneti si manele dar si dubstep, muzica usoarahappy! parerea mea >big grin

| svartirhimnar explică (pentru iAmFabulosxo):

Păi da, dar ei sunt..mai altfel, nu ştiu cum să explic. Adică, fiind cam 2 în clasă care ascultă muzică rock şi dubstep vreo 3, iar restul' manele şi muzică de aia românească ( nu mă omor eu după muzica aia, dar merge bine la o party. De obicei ascult pop şi dance gen Pitbull, Jenifer Lopez, Usher, David Guetta etc) Şi o să se ţipe la mine că manelele se ascultă, că ei nu vor 'muzică satanică' la party.-.- Şi ideea e că nu vreau de aia gen Dimmu Borgir sau altele. M-am referit la melodii gen Marilyn Manson - Mobscene sau, mă rog. Înţelegeţi voi. Asta e faza. Că ei sunt prea ' şmecheri'