| xtremekisss a întrebat:

Va rog este urgent. Ma puteti ajuta spunandu-mi cum se fac admiterile la Harvard Oxford si Cambridge? Dau funda

1 răspuns:
| Mwha a răspuns:

Păi în primul rând dacă vrei să dai la Harvard îţi trebuie sat. urile şi toefl-ul cu un scor de 700/700/800 ar fi ok. La cambridge şi oxford îţi trebuie examenul cambridge cae cu un scor mare. Nu prea mă pricep pentru că eu aș vrea să aplic la Harvard, deci Iti voi da mai multe detalii despre acest subiect, dar cred ca în principiu şi la Oxford şi cambridge e cam la fel. Trebuie sa îţi completezi CV.ul cu mult voluntariat şi diverse concursuri. În prezent 4/10 elevi sunt olimpici naţionali şi internationali, dar asta înseamnă, desigur, ca 6 nu sunt. Acum nu îţi poate da nimeni o reţetă exactă, trebuie sa te interesezi pe site.ul lor, mai caută şi gostudy.lsrs pe mine m.au ajutat foarte mult şi nu se ştie, poate vei ajunge la Harvard ( care bate oxfordul şi cambridge.ul, e cea mai bună universitate din lume, toată lumea stie asta). Multă bafta. *Scuze intarzierea *