| iulianandreg a întrebat:

Hei.
Un baiat pe nume robert, s.a indragostit de prietena mea cea mai buna andreea, dar andreea s.a certat cu iubitul ei(nu se vor mai impaca), si nu stiu ce sa ii spun ca, sa il incurajez
Vreau sa mentionez ca el e mai mic decat andreea cu 2 ani. Si imi e drag baiatul(e mic de statura si foarte frumos, dragut).
Ce sfaturi i.as putea da?

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Ar trebui ca Andreea sa treaca mai intai peste despartire.
Cred ca ar fi mai bine sa stai deoparte. Ii poti spune baiatului care e situatia cu Andreea, dar nimic mai mult. Lasa-l sa se descurce. Daca lucrurile nu vor merge bine intre ei, exista riscul sa te considere pe tine vinovata.