| horansgang a întrebat:

Hei.
voi de ce credeti ca exista si oameni rai?

Răspuns Câştigător
| InVPent a răspuns:

Echilibru.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Toti suntem rai, obisnuieste-te.

| Nitunitu a răspuns:

Pentru ca Exista Iisus Hristos care reprezinta iubirea pentru oameni si natura si mai exista si lucifer (satana) care doreste doar distrugere in orice sens.

Pentru ca oamenii au o latura buna si una rea, si este la decizia lor pe care o dezvolta si ce alegere fac de fiecare data intre a face bine si a face rau.

Pentru ca toti alearga dupa bani si uita de sufletele lor sau chiar le vand cu sau fara voia lor satanei...

"Pentru că ce-i va folosi omului, dacă va câştiga lumea întreagă, iar sufletul său îl va pierde? Sau ce va da omul în schimb pentru sufletul său?"

Matei 16: 26

http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=55&cap=16

Incearca pe cat posibil in viata asta sa devi ce iti doresti pe propriile puteri si sa nu ranesti pe nimeni in calea ta, mai ales pe Iisus Hristos.

| DirviziuQ a răspuns:

In principiu e dorinta de putere. Si in trecut eram rai, dar acum cum suntem peste 7 miliarde, putem fi inlocuiti usor asa ca devenim si mai rai, pentru a ne impune si a ne scoate pe noi in prim plan (o modalitate gresita, zic eu).

| AtâteaCondiții1243 a răspuns:

Ca sa avem de unde alege.

| Astaeunnickname a răspuns:

Pentru ca cei buni să ştie cum să NU procedeze, bănuiesc. Să diferenţieze mai uşor binele de rău.