| Ruxinic a întrebat:

Hei.
Vreau sa ma apuc de basket si as vrea sa stiu daca se slabeste..mai multe detalii:in cat timp.
Cursurile sunt de 2 ori pe sapt 2 ore.Ar veni 4 ore pe sapt.
Eu am 1.7- si 64 kg.La cat ar trebui sa ajung?
Cat mai multe raspunsuri.Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Chinezw a răspuns:

Daca esti fata. fa fitnes.
la inaltimea da cam 70Kg ar trebui sa ai.
nu mai manca fainoase ( paste, paine ) in exces. mananca mancare, dar regulat.
nu cred ca slabesti cu acest sport, mai mult te ajuta la inaltat.
la acest sport nu pui prea mult muschii in miscare, fortezi pentru a arde calorii.

fitnesulwinking, aerobic

1 răspuns:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Normal ca se slabeste pentru ca faci efort. In acelasi timp te si inalti foarte mult pentru ca trebuie sa sari mereu. Poti incepe sa slabesti si din prima saptamana dar trebuie sa tii si un regim alimentar pentru ca daca tu mananci numai fast-food sperand ca slabesti la baschet, te inseli. La 1, 70 m 64 de kg este o greutate normala. Bafta! :*