| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am 12 ani. Imi doresc un BlackBerry curve 8520 si am gasit pe-un site un pret accesibil si as vrea sa mi-l iau dar cred ca e fake. Adica. un BlackBerry poate costa 4 milioane? :o
http://www.shopmania.ro/......comentarii

Spuneti-mi daca-i adevarat sau fake. Funda!

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu prea iti recomand 8520 ca nu are 3g si streaming-ul este destul de greoi. Daca doresti intra pe www.regielive.ro si cumpara 9320 sau modele care suporta 3g deoarece viteza de download este mult mai mare. Totodata BlackBerry-ul fara optiunea BlackBerry nu prea o sa te ajute decat cu facilitatile pe care le ofera orice telefon,

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Ce optiune BlackBerry?
P.S : Nu-mi permit 9320

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Daca-mi iau Blackberry 9300 este bun :o3?
http://www.shopmania.ro/......0-10991314

| MeConstantine a răspuns (pentru anonim_4396):

Da este bun si este mult mai subtire, dar totodata recomand 9320 daca gasesti ca are si ultimul sistem de operare pe cand acesta ca si 8520 sunt in urma. Stiu de ce am si recomandat celalalt site ca gasesti mult mai ieftine mai ales daca iti iei la liber. Sa stii ca telefoanele sunt foarte rezistente. 9320 este pe regielive.ro la 500 de ron happy

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

WTF!? SI LA 500 DE RONI? Si sigur nu te fraieste. :-s?

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Dar este la mana a 2 a BlackBerry-ul? :o

| MeConstantine a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna nu este la mana a doua plus ca poti sa vezi asta si pe site-ul oficial.
Nou in cutie cu tipla, crede-ma chiar daca ar vrea sa il contrafaca nu prea au cum cu tehnologia care este pe el. Acuma ce inseamna Blackberry- inseamna ca pe langa reteaua standard, cea in care vei avea cartela, vei mai putea folosi si reteaua BlackBerry care se activeaza prin optiune speciala. Astfel ca sa folosesti facebook, mess, etc pe internetul pe mobil nu vei putea sa o faci fara o optiune BlackBerry. Pe wi-fi poti. Acuma depinde de ce operator folosesti, eu personal am Orange ca au cu 5e trafic nelimitat la BlackBerryhappy deci este perfecthappy

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Tot Orange.

| MeConstantine a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci perfect happy Eu ti-am recomandat de unde am si eu acum tu decizihappy

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Ok happy

| anonim_4396 explică (pentru MeConstantine):

Dar internetul pe BlackBerry ( dupa Orange ) costa mult? Cam cat?; 3

11 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Da poate costa 4 mil., dar se va strica foarte repede!