| AndraAlexaLove a întrebat:

Heii, am o intrebare:
Deci, cartile Jurnalele Vampirilor sunt: Trezirea, Lupta, Furia si Reuniunea de J. L. Smith.
Dar celelalte, adica Intoarcerea:Sete de sange, Suflete umbra si Miez de noapte sunt continuarea?
Si stiti daca acestea se aseamana cu serialul sau sunt diferite?
Mersii anticipatt:*:* Funditaa♥

Răspuns Câştigător
| CrAzYAbOuTMuSiC a răspuns:

Pai, lasa-ma sa te lamuresc:Intoarcerea este continuarea
Poti te rog sa fii putin mai explicita? La care carti te referi cand intrebi daca se aseamana cu serialul sau sunt diferite? In Jurnalele Vampirilor, din ce am citit, numai aspectul personajelor este diferit. Elena are par blond si ochi albastri iar Bonnie are par roscat si ochi caprui.Si totusi, am vazut cateva episoade din serial si nu mi se pare ca Elena ar fi populara, dar, de fapt, in carte este descrisa ca "regina scolii". Plus ca, in carte mai este vorba de o prietena de a Elenei, pe nume Meredith, dar in serial, ea nu exista.Acum,daca vorbesti despre Intoarcerea, am o mica banuiala ca seria asta are legatura cu serialul.Nu am citit cealalta serie, am decat primul volum din a 2 serie, dar revin la ce ziceam mai devreme, coperta cartii ii infatiseaza pe actorii din serial, dar nu sunt destul de sigura
Sper ca te-am ajutat!

| AndraAlexaLove explică (pentru CrAzYAbOuTMuSiC):

Prin "acestea"ma refer la toate cartiile din seria Jurnalele Vampirilor, si Intoarcerea si celelalte 4.

1 răspuns: