| FullMoon1515 a întrebat:

Heii.
Am o problema,adica mai multe,stiu ca este tampesc ca ma plang aici si ca altii au probleme mai multe decat mine, dar nu am cui sa ii spun.
Mama s-a saturat sa ma auda ca plang sau ca ii spun ca imi este greu.Am avut atat de multi prieteni buni,mai ales doua fete care as fi facut orice pentru ele, dar m-au ranit foarte tare abandonandu-ma cand avem nevoie cel mai mult.Am devenit foarte sensibila,plang pe ascuns,ma uit la reflexia mea ore in sir si ma intreb unde a disparut acea fata vesela si increzatoare. Vreau doar sa fiu vesela, chiar daca sunt singura si nimeni nu poate sa inteleaga cata durere am strans in mine din cauza singuratatii.
Va rog sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Suferinta te face mai puternic, mai nepasator. Stii cum se zice oamenii indiferenti din prezent au iubit mult in trecut. Asa o sa devi si tu mai tarziu cand o sa iti dai seama ca nu merita... E frumos sa simti suferinta asta pe care o ai e ciudat sa zic dar te face sa traieste suferinta, deoarece dupa suferinta vine fericire, fericirea nu o sa vina niciodata singura pentru ca nu ar mai avea rost. Crede-ma ce spun, cu cat suferi mai mult cu atat fericirea va fi mai mare. Acum sa nu faci sa suferi intentionatlaughing...

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Danutul22 a răspuns:

Ah.trebuie sa explici mai detaliat ce ai patit, daca poti..si vrei.te rog, trimite-mi un mesaj cu detaliile ok? chiar vreau sa ajutbig grin

| Anonim2404 a răspuns:

Doar lasa timpul sa treaca si sa rezolve totul. A si...n-ar strica un film. Incearca Gossip girlwinking