| Coriii a întrebat:

Heii.

am o problema.

eu pana acu am avut ca browser principal Mozila...

si acu mi-am instalt si opera ce sa fac ca browserul principal sa fie opera?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

SETARE OPERA CA BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi OPERA, dupa care dai ok!

Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe OPERA si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK.

Succes! (vezi ca Opera nu are viteza lui Mozilla - o sa se miste mai ''piano'' )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand deschizi opera îţi zice că nu e browserul tau principal şi bifezi o căsuţă în care îl setezi ca principal...