| mataiibine a întrebat:

Heii happy ce planuri aveti pentru revelionn? >: SARBATORI FERICITE!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ultima zi a anului pregatesc o masa mai deosebita, anul acesta o friptura de curcan cu un piure de cartofi (noi mancam foarte rar cartofi) o garnitura de legume la abur (brocoli, sparanghel, etc ) o salata verde asortata cu de toate si bineinteles traditionalele sarmale, salata boeuf, piftie, salata de sfecla coapta cu hrean, etc. Le stropim cu o palinca si un vin rosu de tara excelent si nu stiu daca mai ramane loc pentru desert si sampanie. Avem program de voie toata seara, fiecare face ce vrea, se uita la tv sau se distreaza pe net, vorbeste la telefon cu rudele din toata lumea sau doarme daca ii este somn. Este foarte adevarat ca atunci cand eram de varsta ta (banuiesc ca esti foarte tanar) nu faceam nimic din toate astea. In adolescenta faceam revelionul cu gasca de prieteni si ne distram extraordinar de bine, exista un umor foarte original pe vremea aceea iar mai tarziu cand m-am asezat la casa mea, ne vedeam cu prietenii de familie, acasa, la restaurant sau la munte. Ti-am scris toate astea cu riscul sa te plictisesc doar sa te incurajez, chiar daca nu ai un plan de distractie pentru anul acesta fii sigur ca pe viitor te vor astepta multe lucruri placute si inedite. SARBATORI FERICITE SI TIE!

4 răspunsuri:
| asdfghjklș a răspuns:

Eu petrec Revelionul la un amic, impreuna cu mai multi prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa! yeee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe.

| nekmario a răspuns:

Stau cu familia