| 8Biia a întrebat:

Heii... Credeti ca diferenta de varsta conteaza asa mult? Spun asta pentru ca eu am 15 ani si am cunoscut un baiat acum 3 luni care are 26 de ani. Am iesit cu el de cateva ori dar cred ca mai bine nu mai faceam asta. Pana sa ne intalnim el mi-a spus ca vrea o relatie serioasa cu cineva pentru ca are varsta pe care o are. I-am spus sa faca cumva sa ma uite ca diferenta de varsta e mult prea mare si ca noi nu am fi potriviti unul pentru altul. Dar el refuza, vrea sa mai insiste. Ce sa fac? Nu vreau nici sa imi bat joc de el... Pareri?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In primul rand esti un copil.La asta trebuia sa te gandesti atunci cand l-ai cunoscut.Nu sa iesi cu el.Deja l-ai incurajat.Si va fi cam greu sa accepte un refuz de la tine.O discutie serioasa intre voi doi ar trebui sa rezolve problema.Gandeste-te ca esti minora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul il stii deja, doar ca iti e greu sa il spui. Desi il iubesti, esti mult prea mica pentru el si nu ai cum sa schimbi asta.
Explica-i ca vrei sa il uiti, ca nu poate iesi nimic bun din relatia voastra. Ii va fi cam greu sa accepte asta deoarece nu trebuia sa ii dai sperante si sa il lasi sa se ataseze de tine de la bun inceput. Dar daca te iubeste, intr-un final va intelege ca tu esti un copil si trebuie sa te uite.

| Voidwithin a răspuns:

Cred ca e clar ce vrea de fapt...

| Aly659 a răspuns:

Buna! Ii poti spune ca aveti o diferenta foarte mare si tu inca esti mica. Iar daca mai insista poti vorbi cu parintii tai sau pur si simplu nu mai vorbesti cu el ^_^! Doar e constient ca daca iti face ceva rau (e bate, etc.) ajunge la inchisoare laughing. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking!
Funda?