| LoveLebadaa a întrebat:

Heii! De ce in ultima vreme mi se face foame noaptea? laughing Si voua vi se intampla asa sau vi s-a intamplat? Scuzati-ma, dar nu am stiut la ce categorie sa pun intrebareahee hee

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca obisnuiesti sa te culci tarziu, e normal sa ti se faca foame. De exemplu, eu mananc de seara pe la 7-8 si mi se face foame din nou pe la 12, fiindca de obicei adorm in jur de 2-3. Poti manca ceva, dar nu prea mult.

| BiuL a răspuns:

Pentru ca te culci mai tarziu fiind vara. si eu mananc noapte e ok. e normal sa ti se faca foame la 5-6 ore, e chiar nesanatos pentru stomac sa stai atat nemancat.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa cinezi pe la ora 20, cel tarziu si sa-ti pregatesti numai un ceai pentru mai tarziu.Altfel nu te vei odihni bine.Amana alte alimente pentru micul dejun, care e bine sa fie mai consistent.O recomandare antica spune:,, micul dejun sa-l mananci singur, pranzul sa-l imparti cu prietenii, iar cina s-o dai dusmanilor,,.

| trisha88 a răspuns:

Buna,
Mie numai atunci mi se face foame noaptea cand ma duc la culcare foarte tarziu. De exemplu daca iau cina la ora 21, mi se face foame daca ma culc la ora 3 happy

| Mytsaa a răspuns:

Mananci noaptea pentru ca te culci foarte tarziu si oraganismul consuma mai multa energie.Ai grija macar sa nu mananci fripturi de porc la 3 dimineatalaughing