| Adella05 a întrebat:

Heii happy! Deci am intrat intr-o incurcatura. In timpul scolii profu de sport ne-a spus despre o tabara. Eu si 2 colegi am vrut si am dat banii. Chestia e ca acum nu mai vreau sa merg,am realizat ca nu o sa imi placa sa stau o saptamana numai in natura, mai ales ca vom face numai drumetii si atat. Acum nu stiu ce sa ii spun ca sa imi recuperez banii. Nu imi spuneti ca ar trebui sa merg, eu vreau o scuza credibila si buna pentru imi primii banii inapoi. Repede

5 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Heii!
dacă părinţii tăi au numărul profesorului, îl pot contacta şi să îl informeze că nu mai doreşti să mergi în acea tabără, din nişe motive.....medicale? sau pentru că ai alte planuri cu familia.şi îl rogi politicos să îţi primeşti banii înapoi.
dar dacă nu ai numărul, pur şi simplu nu mergi şi gata.la începutul anului, probabil că ţi-i va da înapoi.şi eu am păţit acelaşi lucru, fără să vreau, însă laughing. Baftă!

| heise a răspuns:

"Imi pare rau, insa au intervenit niste probleme in familie si am nevoie de acei bani", "E ziua unchiului/un membru al familiei si vreau sa ii cumpar ceva separat si deja le-am zis parintilor ca nu am nevoie sa imi dea bani. Nu as dori sa ma duc si sa le zic 'Da-ti-mi niste bani, sper sa ma intelegi, domnule -numele sau aici-" etc.

| RainOfColors a răspuns:

Hmm, poti pur si simplu sa nu mai mergi, dar banii inapoi nu ai cum sa-i primesti, pentru ca (,) cand sunt excursii cu grupuri, hotelul si restul se plateste dinainte. Insa ai putea convinge pe altcineva (alt coleg) sa mearga in locul tau si sa-ti dea el banii.

| amaliaamely a răspuns:

Zii ca nu poti sa mergi pentru ca meri cu famila la mare, ori vien matusa ta din Anglia si trebuie sa fii acasa ca sta numai o saptamana...
sper ca te-am ajutathappy

| Floppy_6758 a răspuns:

Spune ca ai de plecat altundeva cu familia sau ai altceva de facut.Sau poti spune ca ti-a murit un membru al familiei si esti in doliu si nu poti mergelaughing