| PoxiiDudanstein a întrebat:

Heii TPU. Am 15 ani si ca orice fata de varsta mea imi doresc sa slabesc.
Problema e ca peste 2 saptamani va fi banchetul de sfarsitul clasei a VIII-a si cred ca ar mai trebui sa slabesc cateva kg.
Am incercat sa ma infometez si sa tin tot felul de diete stricte, dar m-am ales doar cu probleme cu stomacul.
Daca ma puteti ajuta cu un "miracol " si sa imi puteti spune cum sa slabesc repede voi ramane recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
| Deidara554 a răspuns:

Sincer,si eu am incercat sute de diete dar nu face deloc bine organismului sa faci foamea si sa iei pastile.Ar fi cel mai bine sa faci in astea 2 saptamani, zilnic, niste exercitii.Eu dimineata fac niste exercitii cardio iar seara este un program mai complex, adica incearca sa o iei de la 100 descrescator si faci cate un exercitiu(100 abdomene, 90 genoflexiuni, tot asa pana la 10). Sigur te va ajuta, eu am slabit 5 kg in 12 zile.De asemenea, alte "trucuri" pe langa aceste exercitii ar fi sa bei foarte multa apa, sa renunti la sare si dupa ora 6 sa nu mai mananci, eventual un fruct sau un iaurt.Mult succes si distractie placuta la banchet!

1 răspuns:
| Fabiana2R a răspuns:

Sari coarda foarte mult! Intr-o saptamana dai jos minim 4 kg. Sari coarda cate 3 ore pe zi. Stiu ca e solicitant si obosesti, dar are efect. Si ai grija si la alimentatie. Respecta mesele regulate (mic dejun, pranz, cina, cu gustari usoare intre, si mai ales respecta fiecare masa: dimineata mananca un ou sau o felie de paine cu dulceata, la pranz o supa poate, si seara un ceai. intre mese merge cate un sendvis. dar RENUNTA la snacks-uri, sucuri, dulciuri, etc. vei slabi garantat! eu de la 54 am ajuns la 47 astfel