| DandelionColor a întrebat:

Heii TPU... :/
Am nevoie de ajutor.Se pare ca incep sa va zic toata "povestea vietii mele"
Pai, nciodata nu am fost tratata asa cum sunt eu.Nimeni nu ma prea ia in serios ( in afara de cei care ma cunosc). Zi de zi am conversatia :
-Cati ani ai?
- Am 14...raspund eu
- Nu cred/ Ce mica esti/ nu arati de varsta ta/ Persoana X este mult mai inalta ca tine si este mai mica ca si varsta/ etc.

Mereu sunt integrata printre fetele mici ( mai mici cu 2-3 ani decat mine). Mereu sunt exclusa dintre ceilalti. Sunt facute uneori si glume pe seama mea.

Inaltimea 1.42 la 14 ani nu este chiar iesita din comun...sau de fapt este. Nu mai suport. Vreau sa fiu ca ceilalti.M-am saturat sa fiu aia "mica" dintre cei mari (de varsta mea)
Alta problema ar fi ca, intr-un an si un pic merg la liceu ( sunt in clasa a7-a) si ce ma fac acolo? Iar dau de persoane rele care stiu doar sa ma compare?

Ma puteti ajuta? sad
Exista vreo modalitate sa ma mai inalt si eu? Adica 1.41-42 la 14? Sunt varza...
Nu vreau raspunsuri de genul " sufletul conteaza" sau ca nu trebuie sa imi pese de ce zic ceilalti. Intrebarea mea este cum ma pot inalta, nu daca sa bag in seama comentarii celorlalti.
Vreau sa adaug ca am 35-36 Kg si ca fac sport ( dans modern de doua ori pe saptamana, de 7 ani). NU ma voi duce la : basket, handbal, voley,etc ( nu ma prea impac cu mingea, nu am unde sa ma duc si deja fac handbal la scoala).
saptamanile astea ma inscriu la inot ( am mai fost in trecut, dar perioade scurte).
Sfaturi? dau funda, vot, toot ce vreti. crying

1 răspuns:
| DeeaCrissTina a răspuns:

Pai trebuie sa incepi sa mananci mai multe proteine (carne, lapte, oua etc.) si poti sa cumperi si vitamine. Ca sa te inalti trebuie sa faci sport gen intinderi sau sarituri cu coarda sau fara. Trebuie sa iti intinzi muschii si asta o poti face facand sport. Sper ca te-am ajutat happy