| LittleRed a întrebat:

Heii TPU! Am niste probleme foarte nasoale si m-ar ajuta foarte mult niste sfaturi. Deci...Acum 3-4 zile am mers la un magazin cu prietena mea cea mai buna si varul ei si am cumparat bere si am furat niste dulciuri. Ma rog, aia si-au dat seama si ne-au dus la politie si ca sa iesim de acolo trebuia sa sunam un parinte. Eu mi-am luat inima in dinti si am sunat eu. Oricum toti 3 aveam de platit amenda. Ne-a scos de acolo si mi-am aruncat o ultima privire spre prietenii mei si am plecat. Mama si tata au inceput sa ma ameninte si evident ca mie imi era putin frica si am inceput sa plang din cauza stresului. Am ajuns acasa si m-au pedepsit, insa mi-au zis ca nu mai am voie sa ies afara cu copiii din cartier niciodata. Eu acolo am prieteni foarte apropiati, printre care iubitul meu si cea mai buna prietena. Evident ca am intrat intr-o depresie si in ultimele zile nu am vorbit deca pe mess cu prietenul meu si prietena mea. In fine...eu nu aveam voie sa mai vorbesc cu nimeni, dar totusi nu puteam sa tac timp de 4-5 zile ca uitam sa vorbesc. Acuma problema sta in felul urmator. Plang in fiecare zi dupa prietenii mei si ma rog de ai mei sa ma lase afara. Inainte comentam si faceam urat si pana la urma reuseam sa fac ce imi propuneam, dar acum nu am pofta de mancare, am nopti nedormite, imi vine sa plang in fiecare secunda, mi-am pierdut increderea in mine, iar eu cred ca e din cauza ca nu mi-am mai vazut amicii. Vreo idee cum sa imi conving parintii sa ma lase afara? Pentru ca simt ca ma imbolnavesc, iar ei ma iau incontinuu peste picior. Astept niste sfaturi, va implor! Ca nu mai stiu ca sa fac! Dau Funda.ce vreti!

Răspuns Câştigător
| lollyta31 a răspuns:

Draga mea..sa'ti zic ce am facut eu(am fost pedepsita o vara intreaga si mi s-a intamplat ca tie adica a trebuit sa nu mai vb cu prietenul si cu cea mai buna prietena). bine.ce am facut eu a fost putin mai aiurea dar in fine..am stat toata vara in casa(asta stiu parintii mei) dar de fapt ieseam in fiecare seara cu prietenul meu, prietena si iubitul ei.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti cam meriti pedeapsa. las ca vine scoala si mai iesi pe afara.

| Youcandoit a răspuns:

Ma pedeapsa ti-o cam meriti, dar explica-le ca te simti rau ca vrei sa iesi afara si promite-le si tu ca nu mai faci.O sa dureze un pic pana te vor crede din nou dar...merita sa incerci.

| Чернобыль a răspuns:

Cine v-a pus sa furati?sad