| Nextone a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi foarte mult sad. Deci sper sa aveti rabdare sa cititi, as fi foarte recunoscatoare.Sunt cu un baiat de aproape 3 ani, in fine am trecut prin multe si aici ma refer ca i-am acceptat multe minciuni.Sambata seara a iesit cu baietii, la inceput mi-a zis ca iasa la o tura, tura respectiva a durat vreo 4 ore sau poate mai mult nu stiu...il sun dupa 4 ore nu imi raspunde...ma suna el dupa 15 min si imi zice ca telefonul i-a cazut in masina unui prieten, nici macar nu mi-a zis unde a fost cu toate ca l-am intrebat de vreo 3 ori. Ok am trecut peste Dumnica ma suna imi zice ca este acasa astepta sa inceapa meciul, peste 5 min ma suna o prietena ca l-a vazut in masina unui prieten, il sun sa vad unde este si imi zice ca l-au mintit baietii ca sunt eu pe banca cu fata respectiva care m-a sunat si a vrut sa vina sa vada daca sunt eu.In primul rand nu avea cand in 5 min sa ajung dintr-un loc in altul si in al doilea rand eu ii spusesem cu cateva minute inainte ca sunt in casa deci nu avea incredere in mine. Dupa ce mi-a zis chestiile astea am inceput sa plang si i-am inchis telefonul. M-a mai sunat de vreo 2 ori dupa care a sunat-o pe mama iar mama vazand ca plang nu a vrut sa ma lase sa vorbesc cu el, oricum nu vroiam.
De atunci nu ma mai sunat azi toata ziua...nici eu nu o sa il caut evident.
Nu stiu ce sa fac ii simt lipsa dar sunt dezamagita ca nu ma cauta si m-a lasat plangand preferand sa ramana cu prietenii lui.Eu nu i-am interzis sa iasa cu ei doar eram suparata de fiecare daca cand iesea undeva deoarece cu mine nu mergea nicaieri, stateam doar in casa.Cand ii propuneam sa iesim undeva refuza.
Nu mai stiu ce sa fac si ce sa cred? Ce ma sfatuiti?
Multumesc mult!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te-a folosit ca pe un obiect de unica folosinta dar asa iti dai seama cu cine iesi data viitoare sa nu se repete situatia.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Eu te sfătuiesc să vorbești cu el și să lămurești ce a fost și ce va fi, dacă va fi. Nu o să rezolvi nimic dacă nu comunici. Spune-i că te deranjează ieșirile lui îndelungate cu prietenii și vezi cum reacționează. Baftă!

| elasexygagica a răspuns:

Parasestel, esti tanara, sunt atiatia baieti love struck bucurate de viata

| vladmR a răspuns:

Buna,ti-as recomanda sa vorbesti cu el,sa ii spui tot ce ai pe suflet,ca nu iese cu tine, ca le acorda baietilor mai multa atentie. daca lui nu-i vine mintea la cap sa te sune, fa tu asta...

| marria_7862 a răspuns:

Noi,fetele asa suntem mereu,punem tot la suflet, iar baietii (unii) uneori habar nu au ce ne supara, chiar daca e din vina lor.Parerea mea e sa astepti sa te caute, avand in vedere ca sunteti de 3 ani impreuna nu cred ca ar renunta asa usor la tine, sau poti vorbi cu el sa-i spui tot ceea ce ai spus aici si asa hotarati amandoi ce e de facut mai departe, dar eu cred ca in curand ii va simti lipsa iubitei lui happy.

| beatrice_2339 a răspuns:

Off, problemele astea, sunt cele mai greu de rezolvat. Cu dragostea nu se pune nimeni!
Orice baiat [ absolut orice baiat ] tine la prietenii lui mai mult, ca la parinti chiar. Ar trebui sa ii mai dai si lui putin libertate, nu il mai suna asa des, va crede ca esti disperata! De aia nu te-a mai cautat, vroia un timp de relaxare, in nici un caz ca nu te-ar mai fi iubit! El te iubeste! Poate ca tu nici nu sti cat de iubeste el pe tine! Si poate chiar fusese acolo in seara aia, dar nu ti-a zis pentru ca stia ca vei face exact cum ai facut acum : te simti exclusa, simti ca iese mai mult cu prietenii. Inteleg! El te iubeste, nu vrea sa suferi!
Suna-l tu! Vorbeste cu el! Si sincer...
Si daca relatia a durat 3 ani pana acum, inseamna ca el chiar tine la tine!
Sper sa va impacati! :* Bafta! :* Si te rog, macar incearaca! Suna-l! Spene`i ca te simti lasata la o parte... `!
Sper sa nu mai suferi! Sicer, chiar imi pare rau pentru tine, pentru ca stiu cum e! sad
:*`

| bebin a răspuns:

Fugi! lasa-l cat mai poti! Asta nu e dragoste.mai cauta. Sau crezi ca meriti asta? eu cred ca nu.
Eu nu inteleg cum ajungeti in situatia asta. daca vedeti ca nu sunteti compatilbili.papucii! nu incercati sa schimbati lumea! Exista pereche pentru fiecare, iar tu pierzi timpul cu asta. Da-l in mortii lui

| Roxa_9890 a răspuns:

Sper ca nu sunt rautacioasa, dar, gaseste-ti un alt baiat care tine la tine. poate pentru tine este destul de greu sa te desparti de el, dar crede-ma, sunt multi baieti care stiu cum sa te faca sa te simti in al 9-lea cer si nu ma refer aici la viata sexuala.nu merita sa plangi pentru el, nu merita nici macar sa te mai gandesti la el!

| dutzaaaa a răspuns:

Fi indiferenta ...mai stai cateva zile sa vezi daca te cauta daca nu e evident ca are pe alta nu are rost sa suferi dupa el. Vine el la tine cand va realiza ce a pierdut. Nu il baga absolut deloc in seama lasa-l ca vine el si in genunchi la tine.

| alextiby a răspuns:

Din punctul meu de vedere cred ca uneori intr-o relatie(mai serioasa)este bine sa dai frau liber putin si baitului ca fata dar si fetei ca baiat si astfel poti realiza si un test sa vezi daca parteneru\a se abtine de la vreo prostie si daca o face prima data (greseala)si recunoaste ar trebui iertat dar daca nu recunoaste si afli adevarul intr-un fel sau altu nici nu se mai merita osteneala sa-l bagi in seama.Ai sa suferi putin :d dar mai ales ca fata vei gasi oricand un baiat care sa stie sa aprecieze "COMOARA" care o are langa el.Bft alegerea e a ta dar totusi nu ma abtin si zic ca e cel mai mare PORC din lume si nu cred ca te merita, lasa-l si ai sa vezi ca o sa regrete la infinit si daca ai puterea sa-l ieriti... IARTA-L:d

| Adinaamina a răspuns:

In 3 ani de zile ati stat numai in casa? cred ca schimbarile astea s-au produs intr-un moment in care au fost mai multe certuri, i-ai acceptat prea multe si el stia ca mereu se poate intoarce la tine.incearca acum sa fii indiferenta sa vezi ce face. daca nu se intampla nimic uita-l.nu merita din ce ai zis tu