| Zgoth a întrebat:

Heii TPU! Ma puteti ajuta si pe mine cu cateva statusuri tristee, de suparare, de tristete Va roog. Dau fundita pentru cele mai multe si mai frumoase. Da' nu vreau d alea dp net, d'alea vechi. vreau mai nOii.

Răspuns Câştigător
| Hiroko a răspuns:

• * Mii de voci in capu` meu imi spun :''Heyy! Incearca sa te aduni!''.Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni!; x *

• Ea mai crede si-acum in iubiri ce nu dor. Dar stie ca-n zori toate visele mor. Ea plange in somn si rade prea rar. Dar ea vrea si acum sa te vada macar:X

• Mai tin minte cum spunea ca nu o sa plece. ca o sa stea langa mine! puppy dog eyes oh go on
• E trist ca nu e ce’ti doresti, si crezi ca niciodata n`ai sa mai iubesti!"
• Hei! hai sa iti mai spun cevaa;;]`! Taci si asculta asaa:X. Mi-e dor de privirea ta!
• ♥ Mii de nopți amare, așteptând raze de soare. Mii de zile în alb-negru, sperând la pete de culoare! (:
• ♥ Căci la sfârșit rămâne știrea că am plecat, dar amintirea arde încă în piept adâncă precum jarul unui foc. Nu o să uit niciodata cum statea în fața la bloc! (:
• ♥ A ramas cenușa speranțelor stinse! (:
♥ Te`ai dus prea departe, n`am putut să te`ajung. Acum plâng în memoria celui mai puternic gând! (:
• ♥ Unde ai dispărut? Când? De ce? Cu cine? Îmi rămâne o imagine și doar niște suspine!
• ♥ Lucrurile privite cu dispreț cer multă voință. Cu ușurință poți cauza cuiva suferïnță!
• ♥ Te trezești din vis, și vezi, totul e schimbat, copacii s.au vestejit, și cerul e înnorat.
• Viaţa este o piesă de teatru, iar noi suntem actorii ei. Jucăm cu rolul neînvăţat şi nu e nimeni să ne sufle când ne-am încurcat.
• E prea tarziu sa`mi para rau…Stiu binee!
• Spun ca sunt Ok cand de fapt nu mi`e usor
Amintirile m-apasa si ma dor
• Si imi amintesc de noi, imi amintesc de tine. De zilele in care totul mergea bine
• Înţelege că trecutul nu mai vine niciodată, numai amintirea mai poate spune : aşa a fost odată!
• Am invatat azi ca viata nu e roz [:X ].DAR pensula e in mana ta[:X].de TINE depinde cum o colorezii!
• Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
• M'Am Obisnuit Sa Ador O Iubire Care M'A Ucis. •
• ma simt prost.mi-aduc aminte dar fara rost. o copilarie. o chemare. o fata.o strigare.si`un baiat oarecare.
• Cate s`au spus, Cate s`au dus, Nu` ma mai doare, Orice zi`n plus, Sunt mai sus!, Restu`, Doar vb`e goale!
• Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor. Spun ca sunt ok, cand de fapt nu-mi’e usor.
in ciuda aparentzelor d fata rea.ea are o inima. iubeste cu ea. pune suflet.dar nu dovedeste.stie ca oriqm.EL o dezamageste.
Cateodata puR si simplu iti vine sa renunti. Iti vine sa pleci draq si sa uiti sa mai anunti.ai vrea sa te ascunzi dar stii ca lumea e mica Si niciodata nu poti scapa de ceea ce`ti e frica!

~ Viata nu'i roz, eu o vopsesc in Verde! am pierdut tot, Deci numai am ce pierde!
~ TiMpuL vinDEk ranii Da' ucidE SpeRanTzE! ~

il sun, trimit mesaj nu`mi raspunde. ma gandesc ca poate telefonul nu-l aude trebuie sa renunt numai e cum a fost. sterg nr, dar nr il stiu pe de rost.

Ea? S`a indragostit! El? Iji bate joc!

Sute si mii de iluzii fara folos ` `Si sute si mii de motive fara niciun rost`!

" Sunt doar realistaaa...Stii bine cuvantul "noi" nu mai existaaa! "

• Si'as vrea s'o vad p'aia mica cum zambeste.Chiar daca zmeul a plecat si ea boceste!
si cu o simpla vorba tu ma linisteai! iaR eu ca un copil credeam ca ma iubeai! oh go on
Si nu mai e nicio culoare. Si plang in incolor si doare.
[] E greu cand iti repeti in gand "capu sus trebuie' sa zambesti" [] Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti" []
Culoare, soare, parea ca nu-o mai doare.

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

Las in spate amintiri ce dor, n-am nevoie de aripi sa zbor!