| Flori_Florina_1997 a întrebat:

Heii TPU :*
Problema e ca am inceput sa simt ceva mai mult pentru prietenul meu cel mai bun... am incercat sa.i arat ca il plac prin imbratisari, apropieri, sprijinit pe umarul lui, tinut de mana, complimente, iar si el la randul lui la fel ♥ totul bine si frumos... noi nu am discutat momentan de nimic si nici nu am tupeul sa deschid subiectul. cred ca si el e la fel de timid ca si mine, asa mi-a zis cand eram bff ca el e cam timid cu fetele pe care le place. Acum cateva zile am primit o provocare de la o prietena sa.i trimit lui mesaj cu :" eu fara tine sunt ca tiganii fara metal". o provocare idioata laughing
Conversatia:
-el: asta e rasism laughing
-eu: stii ca nu sunt rasista... apropo a fost o provocare
-el: ahha
-eu: de ce iti convenea provocarea?
-el: nu stiu... poate
-eu: atunci nu o lua ca pe o provocare
-el:adica?
-eu: pai tiganii fara metal sunt cum eram eu miercuri fara ajutorul tau
-el: pentru un moment am crezut ca te referi la altceva
-eu: la ce?
-el: nu mai conteaza
-eu: ba pentru mine conteaza
-el: pai suna ceva de genul ca nu poti trai fara mine, dar pe urma mi.am dat seama ca era o gluma...
-eu: stii ca fiecare gluma are o samanta de adevar, nu?
-el: posibil
-eu: asa ziceam si eu
Crede.ti ca ar trebui sa mai continui sa il fac sa ma place sau n.am sanse? Adica tin mult la el, m.a facut sa il plac prin comportamentul lui, tachinarile lui ♥ voi ce zice.ti?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In primul rand nu mai discuta despre el cu prietenele, cine stie ce surpriza ai. Si nu mai lasa pe nimeni sa intre intre voi.
Ceea ce scrii in prima parte imi spune ca voi aproape ca sunteti intr-o relatie. In locul tau eu I-as cere sa ma invite pe afara seara sau in weekend. Mergeti la o plimbare si ofera-i posibilitatea sa te sarute (sper ca stii cum se face happy ). Daca o face, e al tau happy

| Alina49335 a răspuns:

Da,merita (y) Daca e sa fie o relatie intre cei mai buni prieteni,nu are cum sa fie decat superba(avand in vedere ca va cunoasteti foarte bine). Trebuie sa deschizi subiectul cu el(Dar fata in fata, sa ii vezi expresia, reactiile). Trebuie sa fii curajoasa, nu ai ce pierde, doar de castigat! Succes:* [Da-mi mesaj in privat pentru mai multe sfaturi) Pupici:*

| ana0409 a răspuns:

Poti continua sa il faci sa te placa, dar nu fi prea brusca pentru ca poti sa-l intimidezi. Eu cred ca te place, dar nu sunt sigura. Poti sa imi mai zici niste semne pe care tu le crezi importante ca asa as putea sa-ti dau un sfat
Oricum succes!