| a întrebat:

Heii TPU. Vreau sa trimit un cadou de la Constanța la București prin curier. si mi.au fost recomandate niște companii de curierat, ca sa zic asa. Am înțeles ca Sprint.ul este ieftin, iar altcineva mi.a recomandat Cargus, Nemo si Curiero. Ce sa aleg dintre acestea? Si mai ales, cum dau de ele?
Cum se procedeaza mai exact? Vin ei acasa dupa ce ii suni sau ce? Si sediu unde au? ma refer la Constanța. love struck

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu îţi recomand cu toată încrederea firma Cargus.
Vezi aici mai multe detalii: http://www.cargus.ro/ro/contact

Numai bine!

| greyhound a răspuns:

Cargus e buna, o recomand.
Suni la ei, o sa discuti probabil cu o domnisoara care te va intreba cateva lucruri, ce fel de expeditie vrei, cate kg are coletul, dimensiunile coletului, plata expeditiei, si daca o mai vrea sa stie si altceva. Apoi astepti, o sa vina un curier la tine sa ridice coletul si sa faca awb-ul, si cam asta-i toata schema.
Poti sa intri in prealabil pe site-ul lor si sa-ti calculezi costul transportului, daca te intereseaza si daca au aplicatia aia.

| andru10best a răspuns:

Cargus este cea mai buna, dar nu cea mai ieftina. Ii suni si le dai informatiile pe care ti le cer. Apoi ei vin la tine acasa sa ridice pachetul si tu ii platesti. Nu este greu deloc.