| deyutsa30 a întrebat:

Heii TPU:X... vreau statusuri desprea cea mai buna prietenalove struck

Răspuns Câştigător
| Andru1995 a răspuns:

Uite cateva statusuri:
Prietenia este ca atunci cand faci pe tine... Toata lumea poate vedea asta, dar numai tu simti sentimentul cald de care ai parte.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei.

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.
*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

2 răspunsuri:
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Nu trebuie sa iti zica altii statusuri pentru cea mai buna prietena. Astea vin din... sufletul tau! Scrie tot ce iti vine in minte. :* Atat timp cat sunt din suflet vor fi mai mult decat perfecte. :* Fundoi? laughing

| doinitza94 a răspuns:

"E a mea si o iubesc"
"Ea e cea mai buna prietena a mea si o iubesc din simplul fapt ca exista si e linga mine"
"Relatiile,simpatiile,iubirile de moment,tradarile,lacrimile trec usor,dar o prietenie adevarata nu trece niciodata"
"Nu privi in alta parte cind ai linga tine totul"
"E sora mea de cruce,prietena mea/Si-oriunde se va duce, eu o voi urma"
"Poti avea sute de prieteni, dar sa te simti strain si singur alaturi de ei, dar poti avea o singura prietena care sa inlocuiasca intreaga lume"
"Poate pentru intreaga lume esti un singur om, dar pentru mine esti intreaga lume"

Sper sa-ti placa macar unul! :*