| Meow15 a întrebat:

Vreau să fac facultatea de psihologie şi m-am dus la profilul filologie. Este bun? Sau trebuia să merg la ştiinţe sociale?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Intr-adevar, profilul Stiinte Sociale era mai potrivit, dar si cel de Filologie are o oarecare legatura cu materia respectiva. In orice caz, nu prea are importanta ce profil al liceului ai urmat in ceea ce priveste facultatea la care doresti sa intri. Daca ce-ti este predat la ore ti se pare insuficient, poti face pregatire in clasa a XII-a pentru a fii cat mai pregatit pentru ce vei invata la facultate si eventual pentru examenul de admitere, daca exista asa ceva unde vrei tu sa mergi.

1 răspuns:
| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Știi până la urmă dacă ne gândim puteai să te duci la orice profil. Facultatea nu ține de ce ai studiat în liceu și de cu ce medie ai terminat ( la unele nici asta nu contează ).