| lucy1234 a întrebat:

Heii,vreau si eu niste descrieri noi despre prietenie. Funda cele mai frumoase

2 răspunsuri:
| AlexOrian a răspuns:

Sunt mai multe genuri de ''prieteni'':
-Cunostinta(dabea il cunosti)
-Prieten(ii sti numele si il cunosti mai bine)
-Amic(un prieten mai special)
-Prieten de sange(un amic bun)
-frate(il cunosti indeteliat)
-frate de cruce(ti-ai da viata pentru el)
-prieten(adica un fel de dragoste)
-iubit(dragoste oficial)
Exista si feluri de prieteni:
Prietenul:
-haios
-care credeai ca e cel mai bun, dar te-ai inselat
-ciudatul
-laudarosul
-inaltul(si se da mare prin asta)
-piticul
-cantaretul
-indiferentul
-smecherul
-ajutatorul
-nesimtirul
Sper ca te-am ajutat happy

| EllyMelly a răspuns:

Daca am putea descrie prietenia asa cum o simte inima unui om, si cum o vede ochiul unei persoane, as spune ca este mai degraba o legatura strinsa intre doua persoane, si nu un sentiment. Prietenia este un refugiu care ne linisteste de fiecare data cind avem ceva greu pe suflet. Daca am alerga prin lume, cu siguranta la intoarcerea la viata noastra de zi cu zi ne-am arunca in bratele prieteniei, pentru a ne putea usura de greutatile prin care am trecut. happy