| anonim_4396 a întrebat:

Heii^^. Ce citate frumoase stitii?puppy dog eyes. Citate, descrieri, triste, fericite de >prietenie:". De toatelove struck. Dau funda^^puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| LikeARollingStone a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine

Toti aud ceea ce spui.Prietenii asculta si tot ce spui.Dar cei mai buni prieteni asculta si ce nu spui.

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar si in cap sa ii dai si lui ceva.

Imi este calauza oricine este mai nebun ca mine.

Singurul lucru pentru care merita sa lupti este prietenia adevarata.

Prietenia sfarseste acolo unde incepe neincrederea.

Departarea nu poate distruge o prietenie adevarata.

Nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna :"Ai grija de tine ba, noapte buna".

Prietenii de ieri?! Azi sunt doar simple cunostinte.

Prietenie inseamna a fi aproape de prieteni nu cand au dreptate ci cand gresesc.

Prietenie tu esti cea mai importanta, indiferent unde se afla tovarasul pe harta...

Copilaroasa? Da, pentru ca asa vreau! Matura? Cand vreau! Ignoranta? Cand nu vreau sa vorbesc cu tine! Prietenii mei? Cele mai tari persoane!

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu: Prieteni.

Si inainte sa pleci poate ai vrea sa iti iei cutitul din spatele meu, PRIETENE.

Uneori nici nu stiu pe cine sa salut, ca pre multi vorbesc de prieteni la trecut.

Chiar daca ai plecat, noi inca suntem o echipa.

Prienia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana e ranita, ochiul plange, iar cand ochiul plange mana-i sterge lacrima.

Un prieten adevarat vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Prietenul iti este cel mai mare dusman!winking

Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare. - Antoine de Saint-Exupery

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Primesc fundita? love struck

3 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

Mie imi place asta, chiar daca e in engleza : "The best thing to give to your enemy is forgiveness; to an opponent, tolerance; to a friend, your heart; to your child, a good example; to a father, deference; to your mother, conduct that will make her proud of you; to yourself, respect; to all men, charity."

Bineinteles ca mai sunt multe altele.

| Passions a răspuns:

1.Fii tu prima care ii zambeste,fii tu prima care il iubeste, dar sa nu fii niciodata, cea care il raneste.
2.A stat intotdeauna langa mine spunandu-mi: "O sa fie bine"!
3.Chiar daca pe el nu il intereseaza,nu plange, zambeste, el oricum abereaza!
4.Arata-i ca esti mai buna ca ea, arata-i ca intr-o zi,, va spune"vreau sa fii a mea"
5. Apreciaza ce zici, ce faci, dar uraste ca n-o placi:-J...
6.Copilaria a trecut sever pe langa noi, prietenia ne-a dezvaluit adevarate fete, si totusi am ramas la fel...
7.Intelegi sau nu? Ma pis pe ce spui tuwinking!
8. Exist,dar el nu ma vede,nu-i vorbesc,ca nu stiu daca ma crede,ii zambesc, dar el pleaca, asa ca las'o blataaa.:-Jwinking
9.Because I'm your heart,your love,your girlfriend, but I'm not your doll, babyraised eyebrowswinking!love struck
10.Crezi ca daca te ascunzi asa, nimeni intr-o zi nu te va vedea?
11.Are grija sa fii mereu fericit, si iubeste, sa o AdOorilove struck la infinitt!love struck
12.Visele ei sunt marete, pe langa niste realitati de rahat!
13.Pentru ca iubeste modul tau de a fii, si pentru ca adora tot ce spui!love struck
14.Nu e sigura daca te place, oricum tu nu-i zici nimic, o lasi in pacestraight face
15. Vorbesti prost,si n-are rost,sa spui de mine, mai intai baby, uita-te la tineraised eyebrows time out...laughing!
16.Se crede barbatul fatal, si nici nu stie ce inseamna"sentimental"oh go on...
17.Te crezi frumos? nu esti!oh go on, te crezi tare? nu esti:-J, te vezi langa mine?:o n-ai sa vezitime out laughing!
18.Alearga printre culori,si se rataceste in nori, zambeste infinit, chiar daca nu are tot ce si-a dorit!; x
19. Puterea ei,te face sa zambesti,ochii ei,te face sa o adori, si privesti in ochii ei criminali, si pleci la culcare!laughing
20.Crezi ca poti cumpara totul cu banii? nu baby, mai bine du-te si fa nanii!winkinglaughing
21.Am trecut prin multe si am sperat, sa crezi in mine...

Sper sa iti placahappy acum numai am nimic in cap, pentru. ca le inventez eu si nu mai stiu acumlaughing
Te Puplove struck!

| deddiii a răspuns:

- Ochii care nu se vad se uita! : -x.

- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

- Chiar de`ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

.Fii tu prima care ii zambeste,fii tu prima care il iubeste,dar sa nu fii niciodata,cea care il raneste.
A stat intotdeauna langa mine spunandu-mi: "O sa fie bine"!
.Chiar daca pe el nu il intereseaza,nu plange,zambeste,el oricum abereaza!
.Arata-i ca esti mai buna ca ea,arata-i ca intr-o zi,,va spune"vreau sa fii a mea"
.Apreciaza ce zici,ce faci,dar uraste ca n-o placi:-J...
.Copilaria a trecut sever pe langa noi,prietenia ne-a dezvaluit adevarate fete,si totusi am ramas la fel...
.Intelegi sau nu? Ma pis pe ce spui tu!
.Exist,dar el nu ma vede,nu-i vorbesc,ca nu stiu daca ma crede,ii zambesc,dar el pleaca,asa ca las'o blataaa.:-J
.Because I'm your heart,your love,your girlfriend,but I'm not your doll,baby!
.Crezi ca daca te ascunzi asa,nimeni intr-o zi nu te va vedea?
.Are grija sa fii mereu fericit,si iubeste,sa o AdOori la infinitt!
.Visele ei sunt marete,pe langa niste realitati de rahat!
Pentru ca iubeste modul tau de a fii,si pentru ca adora tot ce spui!
.Nu e sigura daca te place,oricum tu nu-i zici nimic,o lasi in pace
.Vorbesti prost,si n-are rost,sa spui de mine,mai intai baby,uita-te la tine!
.Se crede barbatul fatal,si nici nu stie ce inseamna"sentimental"...
.Te crezi frumos? nu esti!,te crezi tare? nu esti:-J,te vezi langa mine?:o n-ai sa vezi!
.Alearga printre culori,si se rataceste in nori,zambeste infinit,chiar daca nu are tot ce si-a dorit!; x
. Puterea ei,te face sa zambesti,ochii ei,te face sa o adori,si privesti in ochii ei criminali,si pleci la culcare!
. Crezi ca poti cumpara totul cu banii? nu baby, mai bine du-te si fa nanii!
.Am trecut prin multe si am sperat, sa crezi in mine...