| adelinapissi a întrebat:

Heii vreau si eu niste povesti triste de dragoste.
Ex:
El:te iubesc
Ea:...
ceva de genul acesta
mersi mult:*

3 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Twilight poate thinking Nu am idee, nu imi plac povestile de genul...

| Aleqa a răspuns:

Fetita plange.
- Papusa mea s-a rupt!
Baietelul plange.
- Papusa mea plange!

Ea: Ma placi?
El: Nu.
Ea: Ma adori?
El: Nu.
Ea: Ma iubesti?
El. Nu.
Ea, trista: Daca ai alege intre viata si mine, pe cine ai alege?
El: Viata.
Ea pleaca trista... dar el o opreste:
-Eu nu te plac, eu te iubesc. Eu nu te ador, eu te consider un ingeras. Eu nu te iubesc, eu doar TE IUBESC ca pe mama si pe tata. Si am ales viata, pentru ca VIATA MEA esti TU.

O fata si un baiat erau pe un pod... La un moment dat, baiatul ii spune fetei ca v-a pleca cu parintii in Anglia si nu se va mai intoarce vreodata la ea...
Fata lacrima si apoi, ii dadu un bilet. Cei doi hotarara sa mearga pentru ultima data impreuna acasa.
Pe trecerea de pietoni, o masina a dat peste cei doi... Fata a murit instantaneu, iar baiatul a iesit doar cu cateva rani care au trebuit tratate la spital.
El fiind la spital, s-a hotarat sa deschida biletul fetei, plin de sangele ei, si de lacrimile lui... :
"Sa stii ca daca tu ma vei lasa singura in lumea asta mare, numai are rost sa traiesc, si inainte sa pleci, si eu voi pleca!"
Baiatul si-a dat seama ce a facut si pentru asta, mereu a ramas blestemat de suferinta fetei...

El era un fotograf renumit si facea poze pe strada. Dintr-o data, ea a trecut pe acolo si i-a facut o poza ei. Poza pe care a inceput sa o priveasca zi de zi, pentru ca se indragostise de ea, si ea de el.
Au avut o poveste... dulce si frumoasa de dragoste, pana ea a intrat... in salonul lui de dezarhivare a pozelor.
A vrut sa ia ceva dupa un raft, dar acidul surfuric i-a cazut in ochi si si-a pierdut vederea... Cand el a auzit, a inceput sa planga si sa se gandeasca ce e de facut. A hotarat sa-i dea ochii lui, ca ea sa fie bine si sa stie ca el, o iubeste mai mult ca orice pe lume...
Ea, nu a stiut ca el i-a facut acest transplant si nu l-a mai vazut de atunci. Pana, intr-o zi, cand l-a zarit pe o banca. S-a dus spre el, si avea o poza care ii zburase din mana. Era poza cu ea, pe care o tinea si acum langa el, ca sa stie ca ea e inca langa el... si ca mereu il va iubi.
Fata a inceput sa planga... apoi, incet, a plecat, lasandu-l singur.

Fiind la un bar, o fata si un baiat s-au intalnit. El era un consumator de droguri, de bautura etc. Fata s-a indragostit de el automat... I-a spus asta si lui, apoi el a invitat-o in camera barului.
Au vorbit, s-au cunoscut si au hotarat sa se vada aici si ziua urmatoare.
Doar ca, de data asta, baiatul a amenintat-o ca daca nu se culca cu el in seara asta, o sa-i omoare familia...
Fata a inceput sa planga, pentru ca il iubea si pentru ca nu vroia ca familia ei sa moara. A hotarat sa se culce cu el.
Inainte sa se puna in pat cu inocenta ei pura, i-a sunat telefonul, s-a dus afara si a raspuns.
Pana sa vina inapoi, fata a hotarat ca e mai bine sa nu ofere inocenta ei nimanui, pentru ca v-a ajunge unde nu trebuie... A spart o sticla si si-a taiat venele. Nu vroia sa moara nimeni, decat ea.
Cand el s-a intors, era nervos, a aflat ca un prieten i-a omorat prietenii. A vazut-o cu fata la perete si a crezut ca doarme. Apoi, a vazut o pata de sange... A vazut ce a facut fata si a inceput sa planga. O mangaia pe cap neincetat, ii spunea ca vrea sa-l ierte si ca o iubeste...
El a intrat la inchisoare pentru ca a omorat-o. El era martorul principal.
Cand a iesit... primul lucru a fost sa ia niste flori, un ciob de la o sticla sparta, si sa se duca la mormantul fetei.
A stat acolo o zi si o noapte, s-a rugat de ea sa-l ierte, sa-l iubeasca in continuare.
Apoi, a luat ciobul si a facut ce a facut si fata. S-a sinucis. Doar ca sa ajunga la ea si sa-si dea seama daca l-a iertat...

| Anonimaa27 a răspuns:

Buna.Am sa-ti spun o poveste:
O fata isi dorea tare mult un inel.Intr-o zi, primi de la iubitul ei un ursulet de plus.Ea il arunca in strada.Cand baiatul se duse sa il ia, il calcase o masina si murise pe loc.La inmormantarea lui, fata strangea ursuletul in mana iar aceste spuse "Te casatoresti cu mine?"(asa era jucaria programata sa spuna), iar inautru ce crezi ca a gasit? Un inel.
Concluzia:trebuie sa pretuim lucrurile asa cum sunt ele.