| cocolina2001 a întrebat:

Heii vreau si eu niste statusuri de toate felurile dar mai multe de viata si prietenie

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

A. Copilaria este ca si cum ai fi beat: Toata lumea isi aminteste ce ai facut, numai tu nu.

b. Nu ştiu ce este mai nasol: faptul ca mi-a trimis un SMS "Hai să ne despartim" sau faptul ca

c. două minute mai târziu mi-a mai trimis unul: "Scuze, nu era pentru tine"?!

d. Si parea frumos pentru ca. doar parea!
e. Ezita sa crezi ca viata e trista! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista blushing
f. Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!

2. You're my favourite drog! Show me real love baby!

3. E o prostie să renunţi la visele tale. doar pentru că unul nu s`a împlinit.

4. Tot scriu prostii, mi-am zis, de ce sa stric cerneala?

5. Acum e prea tarziu sa imi spui ca iti pare rau …nu mai ai cui…:-(

6. Tu tine`ma de mana`, ca eu te tin de fraier!laughing

7. Nu e vorba despre bani sau faima.Doar ca viata ii vine bine ca o haina smug

8. Lumea spune ca nu poti zbura, e o minciunawinking nu crede in ea love struck

9. Poate într-o zi mă vei căuta şi le vei spune tuturor: "Lipseşte EA"!

10. Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta.Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

a. poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi! :X"

11. Orgoliul e mult mai presus de iubire.

12. Mă`ntreb şi`acum,, Asta e ce mi-am dorit?!

13. Aveam caractere imbibate in orgoliu, de asta acum momentelor de vis le purtam doliu.

14. "Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!"

15. ce-a fost odata, pentru ca tu ai lasat-o sa plece, si nu va mai fi nicicand o alta data; x

16. Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti

17. Fericirea mea are un nume`

18. Si. trebuie sa inveti sa te protejezi de cei care in timp ce te tradeaza striga" ai incredere in mine"

19. Cele 8 minciuni ale tuturor BARBATILOR :
1-Tu esti unica (care-mi crede povestile)
2-Ma gandesc la tine (cand sunt cu altele)
3-Am iesit la o bere cu prietenul meu (si prietenele lui)
4-Este doar o amica ( cu drepturi la alte alea )
5-Am nevoie de tine (departe)
6-Sunt Fidel (numai cand sunt cu tine)
7-M-am lasat dus de val (cu toate )
8-S-a intamplat doar o singura data ( asta ca ai aflat tu)...

20. Oamenii vin, raman, pleaca si nu'i poti judeca! dar cand pleaca..pleaca cu o bucata din inima tastraight face

21. Nu da cu piciorul la ceea ce ai deja langa tine. Nu te gandi ca o sa gasesti ceva mai bun. Atata vreme cat deja ai ceva magic langa tine.

22. mi-ai luat visele.Simte`te implinit.Pleaca!"
23. Pana la urma ce rezolvi daca stai mereu suparat

24. Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

25. Oare aceasta lume pe care noi o numim reala, Este reala? Sau doar un viis, din care nu ne vom trezi niciodata!?

26. [Dacă m-ai învăţat să iubesc, învaţă-mă să uit]

27. Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

28. Da,a plecat! E un capitol incheiat.

29. Your love is the only thing that make me strong :*
30. I need you like I never did before! :*

31. Prefer sa plang decat sa`mi cer iertare!winking
32. capitol nou:without you

33. Da, esti unic, dar nu mai esti unic pentru mine…

34. She`s not broken ...she`s just a baby
35. • Eu sunt și voi rămâne specială. Tu vei rămâne doar tipu` din școala general
36. Sunt la alt nivel acum, m-am maturizat. El e acelaşi, a rămas neschimbat
37. --• Hello! Nice to meet you! Goodbye! Now die!
38. Viaţa mea e frumoasă, dar am un moment nasol.
39. Înţelege că trecutul nu mai vine niciodată!
40. Treci peste tot ce a fost un hop în viaţă. Vor urma şi altele, tu doar priveşte în faţă!
41. A real friend is one who walks in, when the rest of the world walks on ♥
42. Zâmbete-n exces. N-avem nici un motiv serios de stress
43. E numai muzică-n visele mele…
44. Alții au dispărut, dar încă-mi amintesc cu drag de ei în ciuda faptului că-i văd doar în fotografii. Îi respect pentru c-au fost acolo într-o zi.
45. Bărbatul ideal te face să-ţi pierzi minţile.
Femeia ideală îţi bagă minţile în cap.
46. Știam exact ce fac, nu m-am pierdut cu firea. Ura e un sentiment mai puternic ca iubirea.
47. Cu fiecare vorbă m-ai lovit mai tare. Prietenia se bazează pe adevăr. Vai de minciunile tale.
48. Poate-ar trebui să mănânci niște machiaj, să fi frumoasă și pe dinăuntru
49. Dacă limita e cerul, asta e galaxia mea, unde eu sunt de 5 stele, iar tu eşti vai de steaua ta.
50. Imperfectă? Hai lasă! Faza e că el te acceptă şi-aşa dacă îi pasă
51. Şi nu mă chinui să te-nţeleg. Am fost şi sunt liberă să plec.
52. Când aud : '' putem rămâne amici '', e ca şi cum mi-ar spune mama că mi-a murit câinele dar pot să îl păstrez.
53. Şi când îmi va fi rău, să-mi mearg-aşa de bine, sunt fericită că te am lângă mine.
54. Mă mulțumesc c-un simplu „te iubesc„, și dacă o spui din suflet, îți mulțumesc
55. Atâtea propoziții ce încep cu „ îți amintești „.
56. Îmi iubesc viața, așa imperfectă cum e ea.
57. Te-am așteptat să vi la nesfârșit, dar tu n-ai mai venit! te urăsc făt frumos
58. Nu pot spune că sunt singură, pot spune că n-am iubit. Prietenii sunt mereu cu mine, el era doar un tâmpit.
59. im not perfect, nobody is. I make mistakes, and I just have to learn from them, but if you don't like me, then that's your problem.
60. you always gotta learn to forgive and forget!♥
61. live life, and love living it(: ♥
62. screww guys, there a waste of time(: i got my friends, and that's all I need♥
63. time to move on?! Im thinking...YES!(: I have better things to do with my life:p texttt♥
64. Baby I will wait for you, cause I don't know what else I can do, Don't tell me I ran out of time, if it takes the rest of my life.
65. I regret everything I had with you, and I definitely regret being friends that thing you call a girlfriend(:
66. I'm actually in a good mood(: I'm surprisedd, texttt♥
67. I'm tired of writing the same old song 'cause there`s no way out....There's no way out 'til you let me in, til you let me in...sad
68. Nu stiu cat de curand va fi...N`am planuit sa mor...Dar stiu ca va veni si ziua cand voi iesi din decor oh go on
69. Tin la tine chiar daca nu ti`o spun prea des. blushing
70. Nu-ţi visa viaţa, trăieşte-ţi visele!
71. Si...cu tine vreau tot :X
72. Toti spun k dragostea sta ascunsa in fiecare coltz....am impresia k eu merg in cerc 
73. Sa pierzi cu elegantza, poate fi o victorie `:X
74. Si visele se sting...de parca le scoti din priza straight face
75. Fiecare clipa pictata-n roz...Tre'sa recunosc, iti apartine!
76. I`ll be waiting...
77. Nu cred in povesti pentru ca inca nu mi-am gasit printul.
78. Si poate nici eu nu stiu ce e dragostea! :X
79. Te iubesc da` las ca-mi trece!winking
80. Hai sa mintim ca e perfect happy
81. Strange-o in brate si cand spune " Lasa-ma! " n-o face!
82. şi nu am să uit visul pe care l`am trăit cu el`
83. Sunt sătulă de tine, sătulă de noi. Stai, nu pleca! Ia şi trecutu’ şi căraţi-vă amândoi!
84. As vrea sa stau intr-un loc la inaltime.Si sa m-arunc in gol fara sa se termine
85. VreAu tot sau nimic de maine! :X
86. Duc toţi o viaţă secretă, de aceea unii vorbesc prea mult, alţii tac tot timpul.
87. Problema cu basmele e că ele o feresc pe fată de dezamăgiri. În viaţa reală, prinţul nu pleacă cu prinţesa cu care ar trebui.
88. Poate acum nu ai chef nici să o bagi in seamă! Dar dacă mâine dispare, ai sa vezi ce mult înseamnă.
89. Trecând prin diferite obstacole ale vieţii. Poţi s-ajungi să vorbeşti doar cu pereţii
90. Un P R I E T E N îţi va şterge lacrimile dacă un băiat te respinge. dar C E L M A I B U N PRIETEN va merge la el şi îi va zice : "Pentru că eşti gay, nu e aşa
91. Dacă mâine o să mor toată lumea o să întrebe de ce? Nimeni nu o să plângă la nesfârşit, şi după o lună : "Asta e. A murit!"
92. Eu cred că uneori mai bine e să-ţi scrii sentimentele pe o hârtie. E mai de încredere o hârtie decât un prieten ce se preface că ştie, dar el de fapt merge şi le spune tuturor ce ţi s-a întâmplat ţie!
93. # Oare când o să am curajul să recunosc că ţie nu îţi pasă?
94. ...şi eu ca proasta îmi mai făceam speranţe!
95. Mi s-au furat atâtea vise că puteam să fac colecţie.
96. # Da ştiu, nu toată lumea îmi vrea binele!
97. Nu lua niciodată ceea ce rămâne. » Aşteaptă şi ia ceea ce meriţi!
98. Am pierdut … mulţi prieteni! Şi ghici ce! MI-AM FĂCUT ALŢII!
99. Cand jocul de sah se termina - si regele, si soldatii se gasesc in aceeasi cutie!
100. E genul meu sa pun suflet in tot, dar e gresit de tot straight face
101. Oamenii spun k iubirea e magie...dar magia e doar iluzie sad
102. Si sunt constienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!
103. Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

7 răspunsuri:
| GhGeorgiAnA2 a răspuns:

Am eu cateva :
1.Nu este nevoie de perfectiune pentru a te iubi prietenii. Daca cei de langa tine nu te iubesc asa cum esti nu-i mai baga in seama si o sa vada ei cat de mult poate sa doara! Iar cei care te iubesc asa cum esti apreciaza-i si tu cat de mult poti!
2.Nu e nevoie de o galeata cu lacrimi pentru a-ti fi simtita suferinta!
3.Mama e cea mai apropiata si mai sincera prietena...Nu uita!
4.Nimeni nu-i perfect...iar pentru cei care se cred perfecti sun mai imperfecti decat cel mai urat gandac! laughing
5.Viata e ca un rau... te duce prin tot felul de locuri :cascade, stanci, te poate ineca dar te duce si prin locuri frumoase si de neuitat!
6.Nu plange pentru prietenii falsi ca nici ei nu vor plange niciodata pentru tine...Scumpa faci risipa de lacrimi! oh go on

Sa stii ca toate-s facute de mine big grin... imi place sa inventez statusurii..cu toate ca uneori nu iese nici o branza. sper sa-ti placa! kiss... poate imi dai si tu sfaturi la intrebari! sa stii ca am nevoie!

| cocolina2001 explică (pentru GhGeorgiAnA2):

Sunt foarte frui mersi oricum!

| cocolina2001 explică (pentru GhGeorgiAnA2):

Uite SUNTE FOARTE FRUMOASE minunate ti as da funda da am dat dejasad