| nicolnicoleta a întrebat:

Heiii am si eu nevoie de niste statusuri de suparare/dezamagire! multumesc!

4 răspunsuri:
| BreeTPU a răspuns:

Vezi aici statusuri triste http://www.bree.ro/statusuri/triste.php

| DaRaspund a răspuns:

Te astept sa vii, tu nu vii, nu-mi pare rau, vine altu-n locul tau, oricum nu am inteles niciodata de ce ai spus bine cand de fapt tu tot timpul ti-ai pus cenusa in cap cu mine!
Sunt numai ganduri care zboarã cãtre tine neincetat. Sute de vise inocente care s-au spulberat

Există momente în viaţă când nici măcar timpul nu mai poate fi considerat o rezolvare. Asta pentru că sunt răni în suflet, care sângerează şi vor sângera mereu, dar care nu te omoară
În viață e de ajuns o singură minciună pentru a te îndoi de toate adevărurile spuse până atunci

Ridică fruntea sus, şterge-ţi lacrima, ştiu că te doare. Orice s-ar întampla trebuie să fii tare!
Ce-am iubit m-a lasat si s-a dus
Fericirea este ca o minge: alergam dupa ea si cum am prins-o ii dam cu piciorul
E greu cand tu te gandesti la toti si la tine nimeni
In jurul meu, lumea s-a schimbat, desi am cautat-o, fericirea nu m-a cautat
Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost. Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost
Ai vrut sa fac o piesa, am facut, nu are rost.Nu plange fiindca nu o sa mai fie ce a fost!
Niciodata nu ai sa poti uita, ceea ce doresti cel mai tare sa uiti
Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învatat sa citesti printre zâmbete si rânduri stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri
Ea ar fi lasat totul pentru tine ca sa fiti fericiti si sa va fie bine
Am vrut sa plang dar cineva mi-a furat lacrima, am vrut sa rad dar cineva mi-a furat zambetul, am vrut sa iubesc dar cineva mi-a furat inima, am vrut sa mor dar cineva mi-a furat curajul.
Ii ignoram pe cei care ne adora dar ii adoram pe cei ce ne ignora ii ranim pe cei care ne iubesc si ii iubim pe cei care ne ranesc.

| Kapkha a răspuns:

Alegerea iti apartinehappy
-Ai gresit iti pare rau, numai esti in sufletul meu.

-Nu mai am nicio speranta sa te mai intalnesc in viata.

-Ai prieteni langa tine doar atunci cand iti e bine...

-Daca ar fi sa ma gandesc, nu mai am de ce s-o iubesc...

-A fost, a fost... dar s-a terminat!

-Dezamagit, trist, spulberat, nu mai am nimic de comentat!

-Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

-Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

-Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "

-Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "

-Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "

-E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU! "»" In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "

-E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

-Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

-Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "

-Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

-Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine! "

-Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

-Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… "

-Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

-In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

-Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

-Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

-Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "

-Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

-Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "

-Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "» " Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "

-Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "

-Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… "

-Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva… "

-Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "

-Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… "

-Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea… "

-Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu… "

-Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele… "

-Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi… "

-Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart… "

-Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…. "

-Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE… "

Funda plshappy

| Panda16 a răspuns:

Heiii buna am niste statusuri de care tu
mici: 1)Daca ieri eram apropiati astazi nu mai suntem frati...

2)Ai gresit iti pare rau, numai esti in sufletul meu.

3)Nu mai am nicio speranta sa te mai intalnesc in viata.

4)Ai prieteni langa tine doar atunci cand iti e bine...

5)Daca ar fi sa ma gandesc, nu mai am de ce s-o iubesc...

6)A fost, a fost... dar s-a terminat!

7)Dezamagit, trist, spulberat, nu mai am nimic de comentat!

8)Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

9)Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "
10)-Astept cutitul infipt in spatele meu, hai ucide'ma oricum te voi bantuii mereu!
11)-Nu mai cred in povesti, oricum povestea e clara-Daca nu sunt interese, drumurile se separa...
12)Ce pacat ca nu a ramas nimic
Aprind o tigara.Si te strig.
13)Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau...Ca nimeni nu`si da seama ce se`ascunde`n capul tau
14)Inainte sa plec, am suflat aburi peste imaginea ta sh am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI`!
15)Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa mintzi atata timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea!
16)" Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "
17)Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele…
18)A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
19)Cel mai dureros lucru este atunci cand esti mintit, dar la fel de rau este sa ti se spuna ca nu meriti sa stii adevarul.
20)Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea..Nu lasa lumea sa-ti schimbe zambetul.

Sper ca te-am ajutat Nicoleta happy

__________________________________