| Oiţăă a întrebat:

Hey!
M`am departit de prietenul meu si inca il iubesc. Am nevoie de niste statusuri de tristete, emo, suparare, dezamagire... orice care include tristetea...Va rog.sad

Si nu`mi dati statusuri pe care le stie toata lumea. Si nu vreau linkuri.

Cele mai frumoase, cele mai multe si mai originale.primesc funda!:*

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

@ Pisicuta si Piticut,nu pune statusurile ca sa se impace cu el,doar ca astfel isi exprima sentimentele,ca sa spun asa, pentru asta sunt statusurile. happy.

Ai sa regreti oftand ca ai lasat-o sa plece plangand!

I lied when I said it didn't hurt.

Eram in paradis, ma ridicai de pe sol.Acum stau pe pamant, cu sufletul gol.

Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima.

Sa spui ca s-a terminat asa de repede, ti se pare asa greu!

Ma uit pe geam si vad cum totul se prabuseste in jurul meu.Nu mai esti tu, inseamna ca nu mai sunt nici eu...

Toate fetele stiu ce vreau sa spun.Sterge-ti lacrima,mergi mai departe, nu-i un sfarsit de drum.

Il vad, desi nu ii zambesc, l`am pierdut...desi il mai iubesc.

Prea repede,prea greu,prea dureros.dar te ridici, chiar daca timpul lasa cicatrici.

Şi îmi pare rău de tot ce s ‘-a întamplat ştii bine. Cel mai mult îmi pare rău că am pus suflet pentru tine.oh go on

E bine ce mi se intampla ca sa ma invat minte. Nu stiu ce mi-a trebuit sa ma-ncred in cuvinte. straight face

In jurul meu totu e pe dos, as da orice sa fie mai frumos.

Sper sa-ti treaca :*

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Crezi ca niste statusuri te vor ajuta sa te impaci cu el? thinking eu nu prea cred.mai bine vorbeste cu el poate va impacati...

| Oiţăă explică:

Uitati oameni buni. Eu v-am cerut niste statusuri pentru ca nu aveam nici o idee ce sa mai scriu. Si nu vreau sa ma mai impac cu el.sad. desi inca il iubesc...nu ne mai impacam. Sa fie clar! Imi cer mii de scuze pentur ca am sarit asa, cu gura pe voi.numai ca...sad.
Oricum, mss mult la toti.:*

| TheDaughter a răspuns:

Eu iti dau unu da nu cre ca teva ajuta cu ceva

G: uita-te pe fereastra...ce vezi? Nimic? ei bine, asa ma simt eu fara tine

| Kiduu_2353 a răspuns:

»" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie"

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc, supara cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc
Sunt ca un inger fara aripi, fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate sad

Sick of crying, tired of trying, Yes! I`m smiling! But inside... I`m dying

Durerea ce in suflet o port
Nu mai pot sa o suport
In lacrimi ma topesc
In lacrimi ma trezesc
Oare dc TE IUBESC

iubirea e un ocean
ce multi vor sa il treaca
dar pana ajung la mal
majoritatea se ineaca

Sunt stele care cad
Dar totusi stralucesk
Sunt oameni care se despart
Dar totusi se iubesc

Nu dispera cind soarta te apasa
Si nici nu plinge de-al tau destin
Caci dupa un chin viata-i mai frumoasa
Cum dupa ploaie ceru-i mai senin

Va veni o data vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii, dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

Cand sufletul meu nu va mai fi,cand clopotul va bate sa parasesc pamantul cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul cand viata pentru mine nu va mai exista numai atunci si eu pe tine te voi uita.

imi va fi dor...
imi va fi rece
dar timpul nu va vindeca
ci doar va trece

cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac, cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc, cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd, iar acum cand te-am pierdut, mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata

Hai sa ne inpartim lumea... luna mie, stelele tie, oceanul mie. Pamantul tie... dar mai bine totul tie si tu mie

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

Cam atat sper sa-ti placa vre`unu. Hugs si sper sa te simti mai bine >big grin

| Piticutz_8036 a răspuns:

Buna sa stii ca daca o sa pui statusuri de astea de suparare, de emo nu o sa te impaci cu el crede-ma am trecut si eu prin asta si nu m-a ajutat cu nimic din contra mi-am facut o imagine de disperata in fata lui...chiar daca il iubesti incearca sa il uiti si sa iti gasesti un baiat care te merita cu adevarat:*
Sper ca te-am ajutat:*