| TheVampireDiari3s a întrebat:

Cum ii spui unei persoane ca iti place de ea? Stiind ca acea persoana este intr.o relatie... funda :*

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Altfel spus: cum desparți două persoane, ca să fii cu una din ele. Simplu: Trebuie să fii mai bun decât cealaltă persoană, în mod sigur. Apoi, trebuie să ai ceea ce are nevoie persoana respectivă.

Cel mai probabil, dacă ce are nevoie nu găsește la persoana respectivă, va căuta fie la tine, fie în altă parte, dar dacă are acolo tot ce îi trebuie, eu spun să nu te bagi și să o lași să fie fericită acolo. Dacă te bagi și îi dai peste cap treburile, s-ar putea să ieși prost din toată combinația.

Vezi ce plusuri și ce minusuri sunt și dacă te ține și merită, fă ceva, dar dacă nu, caută în altă parte. Succes.

5 răspunsuri:
| yloveyou1 a răspuns:

Pai dar de ce ai face asta?! oricum, daca asta vrei cu adevarat, spune-i direct cand vorbiti, pana la urma e normal sa iti placa de cineva, nu e un lucru de care sa iti fie rusine, e omenescwinking.

| Dariusuu a răspuns:

Nu vreau să te dezamăgesc dar din moment ce îi spui asta, ea va trebui să aleagă între el şi tine şi aşa o vei pune într-o dispoziţie proastă.
Dacă cu adevărat ţine la el, n-ai nicio şansă dar ai putea şi să rişti puţin.

Succes!

| greyhound a răspuns:

La fel de bine ai putea sa-i spui direct, ca si asa sunt putine sanse sa iasa cum ti-ai dori, ce mai conteaza.
Asta ca sa nu-ti para rau ca te-ai chinuit sa il/o agati si apoi ti-a zis-o scurt "nu sunt interesat(a)"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dai de inteles ca il/o placi, nu trebuie sa ii spui in fata, pentru ca altfel te vei alege doar cu orgoliul ranit iar respingerea (daca va fi) este prea mare.
II dai de inteles, iar daca acea persoana este destul de matura sa nu arunce la gunoi relatia pe care o are, nu iti va raspunde la "flirturi".happy

| YnnaBB a răspuns:

Incearca sa bati apropoo-uri cat mai des, incearca sa ii fi cel mai bun prieten atunci cand are nevoie de unul si sigur nu te va ignora, fa in asa fel incat sa ii ajungi sub piele si sa ii marturisesti cand este intr-o dispozitie nici trista nici foarte entuziasmat, nu vei da gres daca faci asa tongue