| Twist a întrebat:

Heiii!
de curand am dezvoltat o adevarata pasiune pentru cartile cu tema "fantastica" asa ca as vrea mai multe titluri de carti gen jurnalele vampirilor vraciul etcbig grin

Răspuns Câştigător
| readysetnein a răspuns:

Interviu cu un vampir
twilight-dar nu te sfatuies e o prostie
cronicile vampirilor
J.R Tolkien - "Stapanul inelelor
George RR Martin - "Jocul tronurilor
Susanna Clarke - "Jonathan Strange si Mr. Norrell
Robert Jordan - "Roata timpului
Ursula K. Le Guinn - "Un vrajitor din Terramare
Neil Gaiman - "Zei americani
J. K. Rowling - "Harry Potter si piatra filosofala
Terry Pratchett - "Culoarea magiei
Roger Zelazny - "Cronicile din Amber
Philip Pullman- "Luminile nordului - Materii intunecate

2 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Aici vei gasi o colectie de carti "fantasy" : http://www.cartidecitit.ro/Carti-SF-si-Carti-Fantasy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste lucruri fac parte din lumea oculta. daca vei continua sa citesti aceste carti vei fi un rob al lor, nu vei mai fi un om liber.lumea aceasta spirituala noi nu o putem vedea dar e reala si daca esti crestin imi vei asculta sfatul.biblia interzice chiar si citirea acestor carti.nu te juca cu focul ca te arde!