| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Heiii TPU, am o MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE, MARE,,MARE,MARE,MARE, MARE, MARE, MARE,, MARE, MARE, MARE, MARE,, MARE, MARE, MARE, MARE PROBLEMA. Eram in microbuz, veneam de la scoala, si un baiat o facea pe colega mea in toate felurile, iar eu am inceput sa rad. Iar ea mi-a zis "ce razi scandurico?" iar eu i.am zis ca daca eu sunt scandurica, ea e butoi. Apoi, fata aia a zis ca.s proasta si eu i.am zis ca proasta e ea, iar ea a zis ca maicamea e proasta. Apoi, a venit varsa la scoala si s.a luat de mine si m-a amenintat ca imi face referat de eliminare. (suntem la liceu). I.am zis si dirigintei ce s.a intamplat si a zis sa ne impacam si ca eu n.o sa primesc eliminare. Apoi mi-a zis fata aia prin sms ca sa terminam cu totul si sa ne impacam, iar eu ca proasta am acceptat. Iar seara, mi.a trimis sorsa mesaj ca daca mai aude ca am vorbit urat de fata aia, nu mai ies din mainile ei. Si am auzit ca ele vor sa faca reclamatie la poilitie, sa-mi faca referat de eliminare si sa ma bata. + ca ma vor spune parintilor. Si daca afla mama cu tata, ma vor certa si ma vor bate + pedeapsa. Ce sa fac? Mi.am cerut si scuze.Mi.e frica crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand poti sta linistita, ca nu vei primi eliminare doar pentru asta. In al doilea rand, ai voie sa razi si sa faci ce vrei tu, in orice situatie ar fi (mai putin cele sadice si care nu-si au rostul zambetele).

La politie nu are ce sa se intample, pentru ca v-ati jignit reciproc, iar colegul care a fost de fata, pana si la scoala, poate spune si el cum s-au intamplat lucrurile si anume, ca ea te-a jignit, si tu i-ai raspuns cu aceeasi moneda.

Nu trebuie sa te sperii sau sa te panichezi pentru nimicuri de genul! Poti sta linistita, pentru ca, clar nu se va intampla nimic. Doar incearca sa te sperie si sa te faca sa te simti prost happy

In plus, mai bine te duci si-i spui mamei tale ce s-a intamplat, si in plus sa-i spui ca nu ai suportat cand ai auzit ca a jignit-o chiar pe ea, pe mama ta, si i-ai raspuns cu aceeasi moneda. Cum poate cineva mami, sa vorbeasca asa de tine? Normal ca mi-am facut nervi si i-am raspuns la fel.

Sa stii ca nu te va certa, si ca dimpotriva te va intelege, pentru ca i-ai spus intr-un mod dragut. Si eu, si oricine ar fi in locul ei s-ar fi simtit bine ca i-au luat apararea. Apoi continua si cu faptul ca sora ta te-a "Amenintat", si spune-i ce s-a intamplat, ca iti e frica si nu stii ce sa faci, ca nu intelegi de ce iti face asta si ca nu esti vinovata. Daca mai curge si o lacrima, o impresionezi si chiar mai mult, va fi langa tine!

Crede-ma, va merge! Sper sa iti fie bine, copil! Nu iti mai face griji, ca se vor rezolva toate!

Ai grija de tine si sper ca te-am putut ajuta!

| xNuiiDeTiinex explică (pentru anonim_4396):

Mersi ca ma incurajezi :*

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Se mai intampla la liceu chestiile astea?
Serios..pentru niste cuvinte vor face referat de eliminaree?

| xNuiiDeTiinex explică (pentru pwp):

Asa e obisnuita ea...straight face

suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? sunteti la liceu? nu de alta da comportamentul si modul de exprimare nu denota mai mult de 4 clase

| xNuiiDeTiinex explică (pentru suntserios):

Modul de exprimare...al meu?