| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU.:* Am si eu o intrebare. De ce majoitatea fetelor vor sa fie inalte( de la 1.70 in sus)?thinking
Eu am 1.65 si imi place foarte mult cum sunt asa.big grin Dar voi cat aveti?batting eyelashes
Fundiita.

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Pai e simplu. Din acelasi motiv pentru care toate fetele isi doresc sa fie slabe(adica vor sa arate ca manechinele) happy
Eu am 1, 68 si recunosc,,, mereu am vrut sa am macar 1, 70. Ironia sortii : m-am oprit la 2 cm distanta straight face

8 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Eu am 1.55 sad
---> Dar eu am doar 13 ani, deci am o scuza de is asa de mica.

---> Este foarte bine asa cum esti tu, deoarece cand o sa cresti va trebui sa porti tocuri!
---> Cum o sa arate fetele care au 1.70 cu tocuri? rolling on the floor. Groaznic!

----> Sper ca te-am ajutat! happy

| browneyes99 a răspuns:

Poooiii...Cred ca toate fetele vor sa fie mai inalte pentru ca atrag mai mult baietii.Ele asa cred.Sau poate e adevaratstraight face. Aici nu stiu sigur.Sau vor sa fie mai inalte pentru ca poate sunt mici de inaltime si sunt si plinute, si cum ele nu pot slabi fiindca nu au vointa, isi doresc sa creasca in inaltime.Sau poate se simt complexate ca sunt foarte mici de inaltime si nu le observa nimeni.Sunt motive si motive pentru care fetele vor sa creasca in inaltime.

Apropo eu am 1.60 si 11 anibig grin

| Adeeeee a răspuns:

Intotdeauna vrem sa fim cum nu suntem: adica daca avem parul` cret el trebuie` sa fie drept si invers. La fel si cu inaltimea...o inaltime "ideala" ca sa zic asa pentru fete e undeva la 1.70 respectiv 1.70 si ceva pentru ca asa s`a considerat, insa asta nu inseamna ca o fata mai scunda nu poate fi la fel de apreciata si respectata. E doar o chestiune de moment...PERIOADA ca sa zic asa pentru ca o data cu trecerea timpului ne schimbam mentalitatea si fi sigura ca la 30 de ani nu o sa vrei sa te mai inalti etc. laughing. Fiecare trebuie` sa se multumeasca cu ce are pentru ca asa i`a fost scris sa fie pentru ca toate se intampla cu un scop. Sper ca te-am putut lamuri si ma bucur ca esti multumita de ceea ce esti si ca esti TU. Iti doresc o varaaa minunata (ce a mai ramas din ea)winking!

| babyblue a răspuns:

Pentru ca au drept idoli modelele consacrate. Eu am 1, 75 si sunt mandra de asta. Nu ma consider foarte inalta, dar ma simt naspa cand umblu cu prietenele mele de 1, 50laughing.
Oricum, suntem facuti pentru a ne diferentia. Alti isi doresc sa fie inalti, alti scunzi.

| Ozanaf a răspuns:

Eu am 1, 63. Fetele vor sa fie mai inalte deorece daca sunt pitice sunt mai plinute iar in ziua de azi toate vor sa fie slabe. cum ar fi fotomodelele. asa or si ele sa fie.

| alinutza_3646 a răspuns:

Buna eu am 15 ani si am 1. 72inaltime nu prea imi place ca-s asa de inalta dar asta e viata! cred ca e mai bine mai scunda.winking

| DydMania a răspuns:

Majoritatea fetelor vor sa fie inalte deoarece vor sa arate ca si fotomodelele...eu am 1.73 si nu prea imi placebig grin

| Criss96 a răspuns:

Eu am 1.63 si vreau sa fiu putin mai inalta