| lolyyypoly a întrebat:

Heiiiiiii. dati-mi si mie cateva remedii de crestere a parului :*

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai,in primul rand, iti voi spune ceea ce am facut\luat eu pentru o crestere mai rapida a parului.In 4 luni,fara sa mint, pot spune ca mi-a crescut un lat de palma, la alte persoane crescandu-le parul atat intr-un an, un an si ceva, depinde si de ritmul de crestere a parului.Fiecare par are un anumit ritm de crestere, la unele persoane creste mai repede iar la altele mai greu, este ceva genetic insa, asta nu inseamna ca nu trebuie sa il ajuti putin, atat din interior cat si din exterior.Eu am luat in primul rand pastile cu calciu si vitamine.La inceput, intentia nu a fost sa le iau pentru cresterea parului, am avut niste probleme de sanatate iar de la acele probleme mi s-au tras niste stari de lesin, ameteli etc iar doctora mi-a recomandat sa iau cate 2 pastile de calciu pe zi. Apoi,am observat ca parul a inceput sa imi creasca mai repede,deci era vizibil cat crescuse si am continuat sa le iau,nu iti fa griji,aceste pastile nu au reactii adverse.Din contra,te ajuta din mai multe puncte de vedere,in primul rand sunt bune pentru sistemul osos, muscular etc, te ajuta sa cresti in inaltime si bineinteles, pentru cresterea unghiilor si a paruluihappy.Pe langa aceste pastile, m-am clatit timp de 1 luna mereu cand imi faceam baie cu infuzie de urzica.Lasi urzicile sa fiarba 10-15 minute dupa care, cu zeama rezultata din fierbere, te clatesti pe par dar asta dupa ce ti-ai facut baie, nu inainte.Este buna atat pentru crestere cat si pentru caderea parului si mi-am mai facut masti cu ulei de ricin care este foarte bun si pot spune ca intr-adevar, s-au vazut efectele chiar de la a2a aplicare.Gasesti la farmacie si nu este foarte scump, in jur de 4 lei.Si,mai poti face masca cu ulei de masline si galbenus de ou.Iei 2 oua,"le bati" bine, dupa care pui 3-4 linguri de ulei de masline peste oua si cu amestecul obtinut, iti dai pe toata lungimea parului.Lasi sa actioneze 1 jumatate de ora sau o ora dupa care te clatesti, insa, fa-ti aceasta masca doar inainte de a face baie fiindca vor ramane resturi de la ou prin cap si nu cred ca vrei sa te alegi cu vreo omletabig grin.Cam asta este tot,daca nici dupa aceste masti nu iti va creste parul,cat de cat,mai mult decat creste de obicei,eu zic sa iti faci o programare la medicul dermatolog. Poate cauzele sunt altele,si iti va da un sampon pentru crestere sau, eventual, poti merge la farmacie si poti cere un sampon pentru cresterea parului, dar care sa fie mai bun, asta daca vrei rezultate rapide si semnificativehappy.Vei vedea ca te va ajuta.