| Caronny a întrebat:

Hello. Am 14 ani si am o iubita de la 7 ani, mda atunci nu era chiar iubita tot ce faceam atunci era sa trimitem bilete cu te iubesc si din astea. Mda si la 11 ani ne-am certat da rau, eu am vrut sa o testez si m-am dus la ea sa o testez. I-am zis ca imi place de altcineva si atunci mi-a dat cu o carte in cap. Atunci am incercat sa ii spun ca doar o testam dar nu m-a crezut. Daaa si aici continua povestea. Mai aveam doar cateva luni si faceam 12 ani. Am decis sa merg la ea acasa poate ne impacam dar langa ea statea unul care venise din Grecia si s-a dus la ea la poarta ea a iesit si au stat acolo la poarta vreo 10 min. Eu nu mai puteam de nervi asa cand a plecat ea m-am dus la ala inainte sa intre in curtea lui si i-am zis sa stea departe de ea(el stia romana ).El mi-a zis ca face ce vrea, e treaba lui. Atunci i-am tras una si am plecat. Peste o saptamana el a plecat. La scoala m-am dus la ea si atunci pentru prima oara m-a crezut ca doar am testat-o atunci. Si aici urmeaza intrebarea finala. Acum am 14 ani si acum 4 zile ala a venit din nou la noi in oras si tot langa ea sta si ieri s-au intalnit. Mi-e teama sa nu imi ia iar iubita ( ma jur ca il bat daca se intampla asta)ce sa fac? Pls help dau funda!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa-ti vezi de treaba, eventual da-te cu capul de perete, poate iti intra un pic de minte.
La varsta de 14 ani si cu "iubita", care nu te baga in seama, de la 7 ani. Stiu ca actuala generatie este mai precoce dar nici chiar asa!
Vezi ca fata de lovire sau alte violente este infractiune si avand peste 14 ani raspunzi penal.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pune mana si invata, fa sport si sigur fetele, ea sau altcineva te va remarca si fara amenintari la adresa potentialului adversar!
Ai tot timpul sa te faci remarcat fata de fete!
Tine minte! Violenta nu rezolva si nu va rezolva niciodata nimic!

| Andreeush a răspuns:

Și cu ce ai vrea să te ajutăm? Să îl batem pe ăla care vrea să îți fure iubita? laughing
Fii serios, dacă ea ține la tine nu te va înlocui cu altul.
Oricum ești tânăr, poți să găsești pe altcineva, fete mai sunt.

| Plato a răspuns:

Stiati sa scrieti la 7 ani? Ioi ce scumppp. :X

| IoanaRoman09 a răspuns:

Ce......in fine, las-o balta