| xxCupcakExx a întrebat:

Hello... cea mai buna prietena a mea se da la toti baietii pe care ii plac, si asta chiar ma deranjeaza.Nu vreau sa ma cert cu ea, era foarte de treaba inainte, dar s-a schimbat mult.Are prieten si dupa ce vede un baiat dragut pe strada imi zice ca s-a saturat de fostul ei prietenstraight facece as putea sa fac? adica simt nevoia sa spun cuivasad

Răspuns Câştigător
| Urzică a răspuns:

Aceea, dupa tine, "e prietena ta cea mai buna"?
Gandeste-te ca fata aceea, face asta doar ca sa se dea mare pe langa tine.Intr-un cuvant sa te faca geloasa. S-a saturat de fostul ei prieten? Adica, nu te supara, dar stii cum se numesc fetele alea care schimba prietenii ca si niste sosete?
Ce ai putea sa faci? Nu-i mai spune "prietenei "tale de cine iti place, pentru ca tii fura de sub nas. Tu nu cred ca i-ai facut asa ceva ei.Nu te razbuna pe ea, pentru ca stii proverbul ala
"Daca un om arunca dupa tine cu pietrii, tu arunca cu paine". Nu incerca sa fii si tu ca ea sau sa-i "furi" prietenii, ca nu rezolvi nimic cu asta.Incearca sa vorbesti cu ea si poate rezolvi ceva.

Baftaa multaa.

Funidtaa?

EuSiAtat

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Cel mai bine e să porţi o discuţie cu ea. E copil şi e normal să se plictisească pentru că ceea ce simte ea faţă de prietenul ei nu e iubire. O discuţie serioasă cu ea ar fi benefică. Spune-i că ţie îţi plac băieţii respectivi şi să fie cuminte. Baftă!

| Anutza_9378 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea despre asta si sa-i explici ca nu-ti place faptul ca s-a schimbat atat de mult...si poate discutand isi da seama ca nu face ceea ce trebuie

| PlasticMoon a răspuns:

Mdaa.stiu cum e