| madam a întrebat:

Hello)) Miine ma duc la un banchett))) va rog sa ma ajutati cum s imi fac parul el de natura imi este ondulat si putin pufos il am lung, si cum as putea sa ma machiez nu doresc ceva foarte tare..Va rogg ajutor,, mentionez ca am fata ovala si fruntea un pic lata Fundaa

1 răspuns:
| loveisfreedom a răspuns:

Parul poti sa ti-l lasi desprins, poti sa il dai cu putina spuma pentru modelarea buclelor(si eu folosesc-taft), la machiaj depinde de culoarea rochiei, daca vrei sa accentuezi ochii atunci foloseste un ruj/luciu de buze o culoare mai deschisa, dar daca la ochi nu vei accentua atunci trebuie sa folosesti un ruj mai saritor la ochi. poti sa iti indrepti parul si cu placa pentru un nou look sau sa ti-l impletesti. poti gasi mai multe idei si filmulete.