| andreea_8803 a întrebat:

Hello.
Sunt noua pe aici si am mare nevoie de ajutorul vostru.
Acum ceva vreme m-am hotarat ca ar fi timpu sa imi fac un prieten. zis si facut. Era fratele unei colege. Doar ca viata lui era destul de complicata si cu toate nu inteleg nici acum de ce am acceptat totul. Era a 2`a zi de relatie si ii suna telefonul, pleaca, termina de vorbit si se intoarce. Atunci a inceput sa imi spuna adevarata poveste, spusa in felu lui dar cu multe minciuni. Cand avea 19 ani el a stat cu o femeie, curva sa spun, ea avand 30 de ani. A lasat`o insarcinata. Imi spunea ca s-a despartit de ea, ca nu o mai iubeste, dar continua sa vorbeasca cu ea cica din cauza copilului. Atunci cand m-am bagat eu cu el, ea era in 5 luni.Am continuat, am acceptat dar sufeream enorm. Fara sa imi dau seama si fara sa vreau am inceput sa tin la el mult prea mult, in ziua de azi il iubesc.Simteam ca si el ma iubeste dar au fost multe faze ce nu imi prea conveneau insa sora lui mi-a spus adevarul. De fapt ei nu se certase niciodata, cand avea sa se nasca copilu el s`ar fi intors la ea, dar foarte greu pentru ca parintii ei erau foarte severi si nu il acceptau de nici o culoare. In afara certurilor noastre, ajunsesem sa plang aproape zilnic, mi-am taiat si venele din cauza lui.Numai era mult si trebuia sa se nasca fata, atunci s`a despartit de mine sub pretextul ca eu nu il merit dar il sufoc.Sunt multe de spus, dupa ce ne-am despartit s-a bagat cu alta, o panarama, numai cica sa ma oftice pe mine! aia statea la tara si a venit in vizita la cineva in cartier la el, s`au bagat si cand a fost pe punctul de a pleca el a venit iar la mine.Am continuat pentru ca il iubeam si mi-a spus ca prima data s-a despartit de mine din cauza copilului, ca aia cica aflase de noi si pusese conditia sa se impace cu ea ca sa nu ii ia copilu de tot dar de fapt era doar asa, ei nu se certasera niciodata, ma rog pe atunci nu stiam. ne-am impacat, iar certuri, de asemenea romane de spus.Copilu s`a nasccut dar de fapt si de drept lui nu ii prea pasa nici de copil nici de aia.Azi ne-am despartit dar pentru ultima data. Am suferit mult prea mult din cauza lui. Aseara s`a bagat cu alta, azi cand m-am dus la el, dupa ore bune vine si el acasa si plangand imi spune ca are pe alta, ca inca o mai iubeste pe curva aia, ca doar are un copil cu ea si pentru ea renunta la toate, ca eu nu il merit si ca tot ce zisese sorusa era adevarat! Sora lui mi-a zis mult mai multe si nu a mintit niciodata, el ma mintit intodeauna. Sunt multe de spus dar acum il iubesc enorm! Mie greu fara el nu pot, cu el am avut primul sarut, primul vis, prima imbratisare, el ma invatat sa iubesc si nu numai dar a fost si primul barbat din viata mea. M-am culcat cu el.crying tot azi am aflat ca de fapt doar sa folosit de mine, chiar daca a tinut putin la mine si-a batut joc in ultimu hal! i-am dat totul, i-am oferit tot ce aveam pe lumea asta, toate bazele mele erau in el, doar pe el il mai aveam, parinti nu amsad. Mam luptat mai mult singura o viata intreaga.Nu i-am gresit niciodata, el mie de multe ori, l`am iertat dar cum sa il uitt? va implor din toata inima, simt ca imi vine sa mor, era ultima mea speranta, a fost primul din toate punctele de vedere, nu mai rezist, numai pot.Chiar mi-a dovedit ca si el ma iubea, nu pot sa cred totul dar e adevarat, are logica in multe fragmente.Cu asta de sta acum, sta pentru ca i`a zis cineva important pentru el sa stea cu ea, daca nu sar fi bagat cu fata asta am fi fost si acum impreuna... dar numai suport! Ajutati-ma va rog, multumesc ca ati avut robdare sa cititi tot.

6 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Draga Andreea...am citit povestea ta si sincer, ma cam socat! Nu e bine sa te bagi intr-o relatie intre cineva mai ales ca fata e insarcinata.Imi pare rau pentru tine.Gandeste-te ca nu esti prima si nici ultima care pateste asa ceva.Si eu am trecut printr-o chestie nasoala dar nu cu copil, sex (eu am parinti). Iti las id-ul meu anda_18_ale cu speranta de a te ajuta cu un sfat, o parere ceva.Nu merita sa plangi pentru un baiat, si nici sa mori pentru el! O sa rasara soarele si pe strada ta.Zambestehappy te astept pe messhappy puphappy

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Acum cateva zile am avut aceasta problema cu o prietena de a mea.Se despartise de fostul prieten. a luat pastile. a incercat sa se omoare.reusisem sa o linistesc putin, si am primit un sfat de la o persoana mai in varsta si mai calculata. sa ii caut un psiholog. exact asta cred ca ar trebui sa faci pentru a iti reveni din socul asta. un profesionist cu care sa comunici si care sa iti dea cele mai bune sfaturi.noi nu avem cum sa te ajutam prea mult mai ales ca nu ne cunoastem. e un shok pentru tine ce ti s-a intamplat si daca nu ai posibilitatea sa apelezi la un psiholog.nu stiu.petreceti cat mai mult timp cu prietenele.incearca sa cunosti baieti noi.succeshappysi ai grija de tine.

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

E fosrte greu prin ce ai trecut si treci inca nu stiu cum sa te ajut mai ales ca ai mentionat ca nu ai o familie care sa te sprijine macarcryingce sa zic incerca sa-l uitit sadsa-ti gasesti un prieten/a care sa te sustinahappyMulta bafta in viata:*

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

E fosrte greu prin ce ai trecut si treci inca nu stiu cum sa te ajut mai ales ca ai mentionat ca nu ai o familie care sa te sprijine macarcryingce sa zic incerca sa-l uitit sadsa-ti gasesti un prieten/a care sa te sustinahappyMulta bafta in viata:*Pacat ca fetele ca noi sufera ata din niste tampiti ca ei(baietii)ca fetele cuminti numai baieti rai atragsad

| 009 a răspuns:

Uni dintre ei asa sunt(vor sa para duri si de asta le ia fff mult timp ca sa recunoasca ce simt)cel mai bine ar fi sa-l uiti desi o sa fie greu...de asta eu nu ma las usor(pe urmatorul pune-l la incercare un pic dar nu prea mult ca sa nul pierzi da in nici un caz nu i te oferi pe tava)

| andreea_8803 explică:

Am facut atatea lucruri impreuna, orice imi aminteste de el, aveam mari sperante cu el, ii cunoastem parintii, devenisem ca si copilu lor. Nu stiu ce sa mai fac, il iubesc prea mult, cu toate ca stiu ca e un nenorocit si el mi-a recunoscut asta. Imi vine sa ma omor, ma distrus complet baiatul asta, mi-a luat ultimele vise, ma facea cu adevarat fericita, acum numai stiu nici ce imi place, era viata mea! Ptr el as fi facut orice, mi-as fi dat si viata pentru el, numai sa stiu ca ii e bine! El cu aceea femeie cu care are un copil, nu are nici un viitor, nu vor fi niciodata impreuna, chiar daca o iubeste, in acelasi timp o si uraste! Toata lumea spunea ca ne sta bine impreuna, plus ca multi i-au spus ca ar fi prost daca m-ar pierde...
totul era perfect, aveam atatea lucruri in comun, stilu vestimentare, muzica, gandirea, mancarea etc! parca eram una si aceeasi persoana, semanam enorm, pana si la fapte, vorbeam din priviri, ne placeau aceleasi lucruri, aceleasi hobby`uri, sarutul era perfect! Nu pot accepta ideea ca s`a terminat pentru todeauna, cu toate ca o jumatate din mine vrea asta iar cealalalta jumatate plange dupa el crying