| Parizzianu a întrebat:

Fosta mea prietena mi-a spus ca inca ma iubeste si ca nu va renunta la mine dar ii place enorm de un tip si ca ar vrea sa o faca cu el dar nu vrea sa ma supar si ar fi de acord sa o facem in trei, i-am acceptat propunerea dar de la vorbe la fapte mai e cale lunga dar credeti ca am procedat gresit? Va dati seama ca nu ma incanta ideea mai ales ca am fost primul din viata ei si ca atunci cand s-a despartit de mine a fost din cauza baiatului in cauza, astept parerile voastre

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Nu trebuie sa ma asculti pe mine.Trebuie sa judeci cu mintea si sa simti cu inima. Daca iubesti asa cum am spus e clar ca vei fi nefericit langa o fata care nu stie ce vrea. Daca veti fi casatoriti si-i va placea un alt barbat o veti face iar? Gandeste logic. Oricum e alegerea ta si viata ta.Nu trebuie sa ne asculti sfaturile.Nu noi suntem in locul tau, ci tu esti.Tu gandesti.Tu simti.

18 răspunsuri:
| johnyboy a răspuns:

Hai sa-ti zic eu cum sta treaba: te-a prins ca esti in limba dupa ea si isi permite orice cu tine, plmea tu ce esti barbat sau marioneta? daca nu poti sa renunti la ea si vrei sa mai fii cu ea spune-i ca exista cineva mai de demult care-ti facea ochi dulci care e si cu 2-3 ani mai mare ca tine si ca si tu ai primit aceasta propunere...si vezi daca-i convine. Oricum parerea mea este ca ar trebui sa-i zici ca s-a terminat si sa n-o mai cauti deloc, chiar daca ti se sfasie inima, altfel o sa fii o carpa cu care face ce vrea. azi i se pune pata pe unu, apoi iti propune s-o faca cu altul si tot asa, dar stai linistit ca ea pe tine te iubeste. Apropo: prietena ta gandeste ca o tarfa, n-o lasa sa si devina una!

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnyboy):

Ce sa nu lase, ca e deja! E anormal de bolnava propunerea ei. Auzi sa propuna sa o faca si cu ala, ca ea nu se supara.
Uite acum m-a traznit o idee : spune-i ca o lasi sa o faca cu ala de placere, daca o face si cu altul care ii spui tu pe bani. Macar castigati si voi un ban gramada! laughing Peste te numesti laughing))

| Zenit313 a răspuns:

Nu iubeste pe nimeni..este doar atrasa de voi psihic si fizic si are chef de senzatii tari.
Nu accepta sfaturi despre femei DE LA femei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea ori e nesimtita, ori e curva. Si daca ti-a SPUS ca te iubeste ce? Toate cuplurile se iubesc, dar asta nu insemna ca fiecare si-o trage pe unde poate si apoi acasa stau linistiti ca se "iubesc".
Si ce daca-i place de ala? Multe fete arata mai bine ca ea, dar asta nu inseamna ca tu vrei sa ti-o tragi cu toate.
Eu nu cred ca voi avea o relatie atat de matura si deschisa din toate punctele de vedere incat ea spera ca tu sa o intelegi ca ea merita sa-si indeplineasca fanteziile cu un tip.
Tu nu ai fost primul din viata ei sau daca ai fost cu siguranta de atunci nu ai fost singurul. Eu nu cred ca o tipa care a avut un sigur partener, deodata e atat de sincera cu el, incat ii propune treaba asta.
E clar ca ea vrea si altceva si mai devreme sau mai tarziu oricum o sa te insele.
Daca ei ii place de un tip enorm, e clar ca ei ii PLACE de el si te-ar schimba cu el daca ar avea ocazia si daca ar sti ca ala e liber si o vrea inapoi.
Parerea mea este sa-i explici ca asa ceva nu este normal si daca te gandesti bine, tu NU trebuia sa te mai impaci cu ea. Ea inca il iubeste pe ala, desi ala i-a dat papucii la un moment dat si ea inca ii duce dorul maciucii lui.
Ea ar vrea sa o faca cu el, ca il place enorm ( adica ii place sa i-o traga ala ), nu vrea sa te superi si tot ea ar fi de acord sa o faceti in trei => mare panarama prietene.
Poti intelege ca ea oricum o sa si-o traga cu ala, dar ti-a dat o sansa sa si-o traga cu el "legal", adica cu stirea ta. Oare cum o fi sa stai si sa te uiti cum ala i-o trage si ea o sa tot compara marimile voastre si clar ca, daca ea STIE deja ca ii place ENORM scula lui, el va castiga. Daca i-o suge respectivului tu o vei mai putea saruta vreodata fara sa te gandesti ca-l pupi pe ala pe organ? Dar vei mai putea face dragoste cu ea, gandindu-te ca ea se gandeste la tine sau la ala.
Parerea mea este ca relatia voastra este sortita esecului. Ala e un baiat destept, isi vede de treaba lui si daca-i pica vreuna bine, daca nu, asta e, mai incearca. Mandra ta fosta virgina a ajuns cu o gandire de curva si nu-i mai poti scoate din cap maciucile altora.
Eu as intreba-o daca ei i se pare normal asta si daca vrea ca si pe viitor sa mai "faceti" asa, apoi i-as da papucii. Imi pare rau ca tu nu esti genul care sa pui piciorul in prag sau sa te razbuni. Astfel de panarame MERITA sa fie FOLOSITE!
Nu te gandi ca ei ii TREBUIE lucrul asta ca sa-si puna in ordine sentimentele! Ce sentimente? ca sa-ti aranjezi sentimentele se vede o data cu respectivul si gata, nu si-o trage cu ala. Nu e nici genul de femeie care sa spuna : mi-o mai trag o data cu unu si GATA, ma marit si sa-mi cada sanii pe jos si pasarica in cioba de mai mai ating de alta maciuca in afara de cea a sotului! Nu e asa!
Sentimentele ei e clar care sunt! Ea STIE ce vrea! Daca e cu tine, atunci sa fie cu tine si sa nu se gandeasca la maciuca respectivului din curiozitate!
Ea nu te iubeste pe tine de fapt, tu esti doar un inlocuitor al respectivului care nu o mai vrea.
De acum si daca ii accepti porcaria sta si daca nu o accepti nu mai poti avea incredere in ea. Ea oricum te-a inselat si daca nu ti-a spus asta si acum nu vrea decat confirmarea ta.
Spune-i ca si tie ti-a propus o prietena sa o faci cu ea, dar tu nu o vrei pe ea langa tine cand o faci cu prietena, ca tie iti place mai bine asa.
Las-o si vezi-ti de viata ta, NU mai accepta alta data o a doua relatie cu aceeasi persoana. Niciodata nu merge treaba!

| MihaiGe a răspuns:

Ea nu te iubeste.

| blueheart a răspuns:

Hei! Parerea mea? Ea nu te iubeste...Cum sa te iubeasca si sa vrea sa faca dragoste si cu un alt barbat? Asta e femeia pe care o doresti in viata ta? thinking Inseamna ca nu vrei sa fii fericit cu o femeie care sa te iubeasca cu adevarat, sa te iubeasca doar pe tine.
Daca asta iti doresti, atunci ar trebui sa te pregatesti si sufleteste daca o mai iubesti.
Succes!

| Parizzianu explică (pentru blueheart):

O iubesc si as accepta asta daca as stii ca si ea ma iubeste deci am nevoie sa imi demonstreze dragostea inainte pentru ca altfel ma injosesc degeaba si astfel de experiente nu ma intereseaza dar daca as stii ca are nevoie de lucrul asta din curiozitate si ca sa isi lamureasca sentimentele as accepta chiar daca mi-e greu dar totusi tu sa fi in locul meu, e aiurea tare

| blueheart a răspuns (pentru Parizzianu):

Eu daca as fi in locul tau nici nu m-as mai uita la ea.Nu merita dragostea ta.Asta nu e iubire.Ea se joaca de-a iubirea.Cand iubesti cu adevarat nu porti decat o singura persoana in inima ta.Nu i-ai face rau niciodata, nu l-ai minti si nu l-ai insela.Asta inseamna iubirea pentru mine.

| Parizzianu explică (pentru blueheart):

La fel si pentru mine dar ce sa ceri de la o fata de 18 ani? cred ca pana la urma am sa te ascult dar mai astept pareri...

| blueheart a răspuns (pentru Parizzianu):

Nu trebuie sa ma asculti pe mine.Trebuie sa judeci cu mintea si sa simti cu inima. Daca iubesti asa cum am spus e clar ca vei fi nefericit langa o fata care nu stie ce vrea. Daca veti fi casatoriti si-i va placea un alt barbat o veti face iar? Gandeste logic. Oricum e alegerea ta si viata ta.Nu trebuie sa ne asculti sfaturile.Nu noi suntem in locul tau, ci tu esti.Tu gandesti.Tu simti.

| VladGH a răspuns:

Eu nu cred ca te iubeste dar se foloseste de sentimentele tale si de tine. Presupun ca ii faci cadouri, cheltui bani cu ea si de aceiia vrea sa fie si cu tine si niciodata sa nu crezi ca o fata care iti propune asa ceva te iubeste. Nu continua cu ea ca vei suferi pe viitor... Asculta-i pe cei mai mari

| DaniAdrian a răspuns:

Spune-i fostei tale prietene sa se duca si sa-si faca un control la cap, ca nu are toate tiglele pe casa, cum ma sa-ti spuna ca te iubeste ca nu renunta la tine, dar ii place de altu, atat de bolovan esti? esti barbat ia si tu initiativa, daca ramai asa miel, logic ca fata o sa-ti spuna mereu te iubesc dar il plec pe el, fi ma destept, hai du-te si bagativa mintile in cap amandoi bafta.

| IseeVoices a răspuns:

Parerea mea e sa-i propui si tu s-o faceti in 3 dar cu cineva pe care are boala sa vedem daca atunci accepta daca e sa accepte te place daca nu inseamna ca e o curva si trebuie sa se duca pe centura scuze pentru ce am spus dar cam asta e, totusi daca mai aduce subiectu in discutie ai putea sa-i propui asa ceva sa vedem ea cum se simtewinking

| Parizzianu explică (pentru IseeVoices):

Foarte tare ideea uite la asta nu m-am gandit de aia imi place TPU

| CeInteleptul a răspuns:

Omule, femeia e ca și tine. Gândește-te puțin. Tu o iubești dar dacă vine una frumoasă foc și se pune pe tine nu o refuzi. Dar tot cu iubita ta vrei să rămâi pentru că te-ai obișnuit cu ea.

Crezi că ești așa de liberal să faceți asta, e ok. Dar și tu trebuie să găsești o fată ca să o faceți în 3.
Dacă o lași numai pe ea adio relație
dar îți spun de pe acum. e cam pe terminate, cauta alta

| Patrick1 a răspuns:

Eu nu as accepta asa ceva!
Eu as zice sa o lasi balta si sa mergi mai departewinking meriti ceva mai bun!

| macs3k a răspuns:

Intr-adevar acea fata nu te iubeste daca iti cere asa ceva! daca iubesti pe cineva iti doresti sa fi doar tu si acea persoana nu si altcineva. Da-o uitarii mai ales ca din cauza baiatului v-ati despartit. Iti vei gasi tu pe cineva care sa te merite si sa te aprecieze, fara sa viseze la jucaria altuia doar pentru ca e o nesatula...
poate iti surade ideea de "hai sa o facem in 3" dar accepta doar in cazul in care esti sigur ca nu te va afecta sentimental, daca crezi ca mai simti ceva pentru ea, oricat de mic al fi acel sentiment, renunta la aceasta idee si ai rabdare pana va veni o fata cu care veti fi fericititi
nu uita : iubeste pe cine te iubeste!

| ro1200 a răspuns:

E vrajeala!
II place maciuca lui si tu inca nu ti-ai dat seama?
Sunt curios, cum o sa te uiti cand o sa o faceti in 3 la ea cand ala o rupe in doua si o sa vezi si pe fata ei ca nu se satura?
Posibil sa o freci si tu solo...
Daca nu o freci solo, da-i si tu bine si gata! Aia nu mai e iubita, e curva!

PS: Prietene, esti dus cu capul daca te mai uiti la aia ca iubita!

| cornelia6969 a răspuns:

Sunt disponibil ma travestesc si in femeie daca este nevoie ador foarte mult sexul in trei