| coz a întrebat:

Acum 4 luni prietena mea s-a despartit de mine pentru ca incepea sa ii placa de un alt baiat si mi-a spus ca se simte vinovata si nu vrea sa ma raneasca si mai bine ne despartim. Am acceptat cu greu dar mi-a spus ca in viitor vom fi din nou impreuna. Ma ranit mult dar nu am vrut sa trec peste si in fiecare zii incercam sa o conving sa fim din nou impreuna dar asta ducea mereu la cearta. Intr-o zi am pus-o sa aleaga dintre mine care ma cunoaste de 4-5 ani sau celalalt tip care il cunoaste de un an si cica m-ar fi ales pe mine dar dupa o luna aflu ca m-a mintit si vorbea cu el in fiecare zi. Am fost socat am inceput sa plang ca in ziua cand ne-am despartit si din cauza furiei am pus-o sa aleaga din nou si la ales pala ca"asa e mai bine pentru amandoi". Am inceput sa o urasc si i-am transmis mesaje de rau dar asta nu a durat mai mult de 2 zile, dupa eram in fiecare zi trist si cu gandu la ea. Acum 3 zile am bagat-o din nou in seama si i-am spus sa ma ierte si sa fim din nou prieteni. A acceptat dar mi-a spus ca acum il iubeste pe celalalt si ca e impreuna cu el si e fericita si nu vrea sa ma amestec intre ei. Ca el chiar o iubeste(la fel si eu si ea stie asta) si e diferit cu el. Faza e ca anul trecut ea nu-l suporta deloc si acum il iubeste. Vreau sa ma razbun pe el, sa ma duc la ei la liceu(ei 2 sunt in aceeasi clasa) si sa-l omor in bataie, dar fata aia mi-a spus ca tatal jegosului e politician si e patron la firma de paza si m-ar putea arunca foarte usor in puscarie. Aseara am aflat ca il iubeste si e impreuna cu el si nu ma mai puteam oprii din plans. Luasem cutitu langa mine sa ma sinucid dar nu am putut s-o fac. Inca plang, nu stiu ce sa fac, nu pot s-o uit...Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu rezolvi nimic daca il iei la bataie pe acel baiat, din contra fata te-ar uri dupa aceea si sinuciderea nu-i nici asta o solutie, gaseste-ti o fata care sa te iubeasca si care sa nu se joace cu sentimentele tale

| sweetgirl13 a răspuns:

O fata nu e un capat de tara. iubirea cum vine asa si pleaca. si eu m-am ingragostit de cineva dar el nu ma placea si in cateva luni mi-a trecut. incearca sa privesti cu alti ochi celelalte fete deoarece fiecare dintre noi are perechea lui acolo undeva, doar trebuie sa o gasesti!

| anacondrea a răspuns:

Nu rezolvi nimic prin siucidere..trebue sa o uiti pe aceasta fata sa o lasi sa fie si ea ferikita si tu sa privesti viata cu alti ochi sa iti gasesti si tu o fata care o vei iubi si vei uita ft repede de cea care tea ranit...